Освячення унікальної ікони

Освячена ікона Пресвятої Богородиці – покровителька українських воїнів містить зображення Божої Матері, яка тримає в руках омофор і ним покриває українських воїнів. Цей образ шанується в українському народі під назвою «Покрова».

На іконі зображені українські воїни різних епох, зокрема Святий Рівноапостольний Князь Володимир Великий, руський воїн, Гетьман України Іван Мазепа в похідних військових латах, січові козаки, старшини Армії УНР в одностроях Третьої «Залізної» дивізії, козак Полку Чорних запорожців, воїни Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії, боєць «Самооборони Майдану», вояки добровольчих батальйонів, сучасні українські воїни АТО, які зібралися навколо постаті небесного покровителя українського воїнства Архистратига Божого Михаїла.

Ікона Покрова Пресвятої Богородиці традиційно шанувалась  у релігійному житті українців у всі часи як заступниця воїнів,  особливо в період Запорізького козацького війська.

За задумом та з Благословення Святійшого Патріарха Філарета ця ікона має стати духовним символом усіх сучасних захисників України.

З цією іконою вперше учасники бойових дій на сході України, військові священики та волонтери організовано візьмуть учать у щорічній великій Хресній ході 28 липня 2017 в День Хрещення Руси-України. Цей Хресний хід цьогоріч стане ювілейним – десятим. Ця ікона займе чільне місце у Хресній ході, як головна українська православна військова ікона.

Пізніше ця ікона буде доправлена військовими священиками у зону АТО, для поклоніння і молитви за українських воїнів, які захищають територіальну цілісність та незалежність України.

Після повернення ікона буде знаходитись в одному з храмів Києва, де кожен воїн зможе до неї прикластись та звернутись до Матері Божої про допомогу. Разом з цим,  саме такі молитовні (невеличкі) ікони Покрови Матері Божої будуть роздаватись всім військовослужбовцям – захисникам України, а Божа Матір охоронятиме їх і допоможе в захисті Української держави від ворогів.  

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»