ОЙ, НА РІЧЦІ НА ЙОРДАНІ

По всіх куточках України капелани святкують Водохреща (Оновлюється)

 

«Христос Хрещається - в ріці Йордані» такими словами по всіх куточках України вітались капелани із військовослужбовцями.  

***

У військовій частині 3033 капелан Анатолій Кусик з військовослужбовцями строкової служби провів бесіду про історію та значення свята Святого Богоявлення. По закінченню бесіди, у храмі військової частини отець Анатолій провів водосвятний молебень, а вже після цього, за давньою народною традицією, на святу вечерю, капелан окропив освяченою водою спальні казармені розташування та кабінети військовослужбовців.

Капелан частини поздоровив всіх військовослужбовців з Хрещенням Господнім та побажав міцного здоров’я, миру та Божого благословення!

 

 

***

Капелан Дмитро Махота в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відправив урочисту службу в день одного із найбільших християнських свят.

19 січня біля каплиці «Архистратига Божого Михаїла та всіх небесних воїнств» академії відбулося святкове богослужіння та освячення води, на яке прийшли всі охочі: і курсанти, і працівники академії, їхні рідні та близькі.

Після служби Божої капелан Дмитро Махота перед каплицею «Архистратига Божого Михаїла та всіх небесних воїнств» здійснив Чин Освячення води, після якого окропив курсантів та всіх присутніх свяченою водою.

 

 

***

Святе Водохреща в Подільському прикордонному загоні відзначили разом із капеланом Михайлом Базильком.

 

 

***

Капелан Олександр Вронський у свято Богоявлення разом з авіаторами розділив радість Богоявлення. Для тих хто не має змоги прийти на службу ,освячення води було організовано прямо на місці їхнього службового чергування. 

 

 

***

У місті Рубіжне та звільненому місті Слов'янськ капелан ієромонах Діонісій звершив чин освячення води для місцевих захисників України.

“Немає більшого натхнення для мене, як бачити в очах бійців вогник щастя, відчувати їх молитву та довіру, знати що тебе тут чекають і сподіваються від тебе доброго та теплого слова”, - каже капелан Діонісій. 

Відвідавши військові містечка міста Слов'янська та міста Рубіжного військовий священик провідав бійців котрі лікуються в Сєвєродонецькому шпиталі. Капелан передав смаколики та звичайно ж з Хрещенську воду, побажав найскорішого одужання та Божого благословіння. 

“Думаю, що сьогодні було в серця бійців посіяне гарне зерно, котре проросте і принесе добрі плоди”, - сказав військовий священик.

 

 

***

Свято Богоявлення на Яворівському полігоні зустріли із легеньким морозцем і чарівною тишею через віддаленість від населених пунктів. Капелани Святослав Юрків та Павло Проценко освятили водойму та благословили військових.

 

 

***

У день Хрещення Господнього капелан Димитрій Сергієв та капелан 30 ОМБр отець Олександр Люшенко провели святкове богослужіння, освятили воду, поблагословили та окропили особовий склад святою водичкою.

 

***

19 січня вперше День Хрещення Господнього (Богоявлення) капелан Димитрій Присяжний святкував за межами своєї рідної Свято-Покровської парафії Боярки. Капелан здійснив чин Освячення води для наших військових та їхніх родин й помолився за звитяжних захисників та благословив Святу просфору їхнім діточкам.

 

 

***

Капелан Антон Панасенко разом з механізованим батальйоном 1 ОТБр зустріли свято Хрещення Господнє.

 

 

***

На Хрещення Господнє, за доброю традицією, для гвардійців 12 бригади оперативного призначення день розпочався з відвідування храму Покрови Пресвятої Богородиці, в якому провів святкову літургію з нагоди Богоявлення капелан військової частини 3057 протоієрей Любомир Кащій.

Всі бажаючі в цей день мали змогу прийняти участь у святковій службі, запалити свічку, помолитися про здоров’я рідних, бойових друзів, про мир та спокій в Україні, набрати святої води, яка протягом року буде всім дарувати здоров’я і наснагу та захищати від лиха. Бійці разом з парафіянами пройшли обряд помазання святим єлеєм, а по закінченню богослужіння отець Любомир благословив та окропив кожного святою водою.

На свято Водохреща популярними стали масові купання у відкритих водоймах. Маріупольські гвардійці теж не стали виключенням: бажаючі військовослужбовці занурились у воду Азовського моря та отримали заряд бадьорості та здоров’я на весь наступний рік.

«Сьогодні я вперше занурювався. Чесно кажучи, спочатку навіть трішки побоювався, але все ж таки погодився прийти разом з друзями. І зовсім про це не шкодую. Сподіваюсь тепер щороку буду пірнати на Водохреща», - поділився враженнями гвардієць старший солдат Максим Гайворонський.
У цей святковий день не остались без уваги й бійці, які сьогодні виконують бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Військовий капелан прибув аби привітати та підтримати хлопців. Отець Любомир розповів гвардійцям про історію свята Хрещення Господнього, благословив захисників, освятив місця несення служби, а також окропив бійців священною водою.

«Хрещення є одним з найважливіших церковних свят. Згідно християнського віроучення саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини. Бажаю всім військовослужбовцям, щоб Господь постійно був присутнім у їхньому житті. Божого благословення всім», - висловився військовий священник отець Любомир.

 

 

***

Чин освячення води у 93-й ОМБр провів капелан бригади Максим Чебан.

У промові до холодноярців, отець Олександр сказав: «Господь прийшов у цей світ. Він прийшов до кожного з нас та дав надію, що ми можемо побачити його велич, його могутність, його милість і його хрещення. Коли Господь прийшов до Іоанна Хрестителя, той був здивований та задав таке питання Христу: «Чи потрібно мені тебе хрестити?» «Так, - відповів Христос, - Бо потрібно виконати всяку правду». Що таке правда божа? Вона здійснюється в тому, що Господь прийшов спасти всесвіт, тобто нас, а також він прийшов виконати той закон, який Бог дав нам через пророків. Коли ми занурюємося у воду, ми показуємо смерть до безбожного життя, а коли виринаємо, - показуємо воскресіння нашого життя до божої слави. Хай Бог кожному з нас допоможе бути благословенними людьми!» 

 

 

***

Миколаївські гвардійці відсвяткували Богоявлення Христове. Військовослужбовці військової частини 3039 НГУ разом з капеланом протоієреєм Володимиром Сеньковським відвідали храм Захарія та Єлизавети. Разом з мешканцями міста молилився і особовий склад Миколаївського полку Національної гвардії.

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату