Офіційно

04 жовтня 2017 року Синодальним управлінням військового духовенства УПЦ Київського Патріархату листом №04/10-01 проінформовано НВР «Правий Сектор» про розірвання угоди №б/н від 04 травня 2017 року про співпрацю та взаємодію Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату та НВР «Правий Сектор» відповідно до п.5.2 цієї угоди. 

Разом з цим Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату вважає за необхідне проінформувати НВР «Правий Сектор» щодо причини розірвання цієї угоди.

09 вересня 2017 року на внутрішній конференції НВР «Правий Сектор» була прийнята «Програма національного визволення і державотворення», що пізніше була опублікована на офіційному веб-сайті НВР «Правий Сектор» та доступна за посиланням http://pravyysektor.info/programa-nacionalno-vyzvolnogo-ruhu-pravyy-sektor.

Програма національного визволення і державотворення НВР «Правий Сектор» містить відомості, що категорично суперечать цілям і завданням Угоди №б/н від 04.05.2017, зокрема п. 1.4., де вказано, що сторони здійснюють співпрацю із загальних завдань релігійного та морального світогляду націоналізму – православного християнства. Зазначена Програма НВР «Правий Сектор» не відповідає засадам діяльності Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату, зокрема в п. 3.8 Програми національного визволення і державотворення НВР «Правий Сектор» зазначено: досвід створення єдиної Помісної Христової Церкви у сопричасті з Римом і Константинополем стане тим першим кроком, який допоможе примирити усі світові конфесії. Створення єдиної української християнської церкви є не просто випробуванням для церков в Україні, це є саме тією історичною місією українських священнослужителів і народу, втілення якої приведе до об’єднання християн у всьому світі, починаючи з України.

Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату  підтримує створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви згідно канонів Вселенських та Помісних соборів, яких дотримуються усі Православні церкви світу та категорично не розділяє прийняті НВР «Правий Сектор» рішення по формуванню в Україні Єдиної Помісної Церкви у сопричасті з Римом і Константинополем. 

Єднання ж церков східної та західної традицій є прерогативою виключно Вселенського собору, який єдиний має повноваження вирішити питання єднання усіх традиційних християн світу в Єдину Церкву. Тому формування в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви має відбуватись без будь-якого роду уній, історичний час яких вичерпав себе.


Голова Синодального управління
військового духовенства
УПЦ Київського Патріархату               Митрополит Іоан (Яременко)

 

Разом з тим Синодальне управління військового духовенства інформує, що й надалі продовжить душпастирську опіку над добровольцями НВР «Правий Сектор», що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».