НОВИЙ ЗАКОН

ВРУ проголосувала за законопроект "Про військове капеланство"

 

 Сьогодні Верховна рада України у першому читанні проголосувала за законопроект 10244-1 "Про військове капеланство", який сприятиме кращому служінню капеланів різних конфесій нашим воїнам та їх родинам.

Сильний дух - сильна армія.

Цей законопроект є надзвичайно важливим в формуванні професійного інституту капеланства в Україні, адже в Україні йде війна, а військові як ніколи потребують підтримки капеланів. У 2014 році священнослужителі опинилися разом із військовими в районах бойових дій та під час виконання ними бойових завдань, а відтак вони піддають небезпеці життя, та можуть бути поранені або ж отримати інвалідність. Законопроект має законодавчо врегулював капеланську діяльність та забезпечити соціальний захист капеланів.

Ідейним натхненником закону є Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко), який протягом всього свого керівництва на посаді Головного капелана ПЦУ вболівав за його ухвалення і підносив молитви за розвиток капеланської служби в Україні.

Розроблявся законопроект народними депутатами та представниками всіх релігійних організацій і був узгоджений зі Всеукраїнською радою церков. Під час розробки закону юрист Синодального управління військового духовенства Ярослав Шевченко та Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник разом з представниками Греко-Католицької Церкви та іншими релігійними організаціями провели понад 30 спільних робочих нарад, випрацювали спільне бачення та форму функціювання інституту військового духовенства. Представники Адміністрації президента, народні депутати - автори законопроекту, їх помічники, зокрема помічник народного депутата Зубок Денис, з точки юридичної техніки зробили належну підготовку тексту даного проекту закону.

Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України закликає підтримати в цілому текст проекту закону 10244-1 в другому читанні.

Капеланство має бути на найвищому рівні. Долучайтесь до підтримки. Допоможемо армії разом❗

Автори законопроекту ставили за мету сприяння забезпеченню конституційних прав військовослужбовців та працівників Міноборони й інших організацій на свободу світогляду і віросповідання.

Законопроект передбачає створення капеланських об'єднань, котрі взаємодіятимуть із державою на партнерських засадах.

Міноборони та інші відповідні структури укладатимуть з ними генеральні угоди душпастирської опіки.

Також законопроект № 10244−1 визначає гарантії забезпечення державою реалізації права особового складу на свободу віросповідання та душпастирської опіки.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.