НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ

Капелан Димитрій Присяжний вшанував пам'ять героїв Перших визвольних змагань та героїв Революції Гідності

 

13 квітня в Боярському краєзнавчому музеї відбулися краєзнавчі читання до 100-річчя Соборності України, присвячені сотнику Іванові Андруху – одному з найвизначніших провідників Української військової організації Наддніпрянського краю.

Капелан Димитрій Присяжний очолив молитовне вшанування на відновленому Комплексі поховань воїнів Армії УНР та на могилі доньки Івана Андруха. Також присутні урочисто вшанували пам’ять полковника Армії УНР Євгена Коновальця біля барельєфу, на будинку Боярської ЗОШ №2, де у листопаді-грудні 1918 р. містився штаб Окремого загону Січових Стрільців.

Після чого в приміщенні Боярського краєзнавчого музею відбулася презентація та обговорення книги тернопільського дослідника Василя Штокала «Соборність та самостійність УВО: чин Коновальця».

До присутніх звернулися настоятель Свято-Покровської парафії Православної Церкви України в місті Боярка військовий капелан Димитрій Присяжний, громадські активісти та автори книг про українські визвольні змагання.

Наступного дня, 14 квітня, капелан Димитрій в Боярці, у військовому містечку Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна, взяв участь у висадженні благодійного фруктового саду «Пам’яті Небесної Сотні».

Організатор цієї важливої справи – голова благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко за сприяння Героя України, начальника Київського військового ліцею ім. І.Богуна генерал-майора Ігоря Гордійчука та підтримки заступника начальника ліцею – начальника навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І.Богуна, Народного Героя України полковника Петра Потєхіна.

Того дня було висаджено більше сотні фруктових дерев (яблунь та груш). На кожному дереві – табличка з іменем Героя, на честь якого воно посаджено.

- Після того,як посадили алею дерев в пам'ять Небесної Сотні, ми помітили,що з берези спадають краплини березового соку немов людські сльози. Здається що тут дивного, але береза виділяє сік протягом березня місяця,а на дворі вже середина квітня. Не думаю,що це співпадіння а напевно Божий знак. Ми вшановуємо пам’ять всіх героїв і навіть береза плаче разом з нами, - каже капелан Димитрій Присяжний.

По закінченню роботи та освячення нововисадженого саду на всіх учасників цієї благородної справи чекала смачне частування і приємна несподіванка від капелана Димитрія. Військовий священик не лише провів із ліцеїстами коротку бесіду на історичну тему, а й прочитав їм свого вірша, написаного напередодні. А на додачу ще й здійснив помазання всіх охочих запашним єлеєм.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"