НЕКРОЛОГ

У Львові раптово помер капелан Андрій Дуда

 

10 квітня наприкінці доби, близько опівночі, напередодні Лазаревої суботи, на 44 році життя раптово відійшов до Господа військовий капелан протоієрей Андрій Дуда.

Відомо, що отець Андрій Дуда вранці 10 квітня звершив Божественну літургію у Княжому храмі Святителя Миколая у Львові (ПЦУ), причащав прихожан, а наприкінці дня раптово помер.

«Вражений несподіваною сумною звісткою - отець Андрій був Людиною з великої літери, непересічна особистість. Сумую, але вічність його закликала і він відгукнувся. Царство Небесне тобі, отче Андрію!», - пише на своїй сторінці в Fb голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

«Це надзвичайно важка втрата для усіх нас. Її зараз важко збагнути. Отець десятки разів їздив на передову, там де зараз вирує війна, займався на Донбасі просвітницьким та милосердницьким служінням, горів любов‘ю до України. Вічна тобі о. Андрію пам‘ять та блаженний спокій!», – написав на своїй сторінці Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).

У 2015 року, коли брат Андрія Дуди пішов служити добровольцем в АТО, о. Андрій зголосився до Синодального управління військового духовенства з ініціативою нести духовну службу на фронті. Він був військовим капеланом у 80 бригаді десантно-штурмових військ та отримав нагороду – орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

«Духовний наставник, щирий друг, розумний співбесідник. Отець Андрій для кожного з нас був дуже особливою людиною. Готовий завжди допомогти, чи тут, у Львові, чи там, на передовій разом з хлопцями. Наша громада втратила дуже дорогого нам військового капелана. Сумуємо, співчуваємо», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

На сторінці Княжого храму Святителя Миколая у Fb повідомляється, що за час нетривалого земного життя (1976 р. н.) о. Андрій став зразком і прикладом відданого служіння Православній Церкві та своєму народові. Обдарований митець – співак, художник та декламатор поезії, усі свої дари спрямував на виховання й утвердження в суспільстві найголовніших, духовних, пріоритетів та уміння шанувати кожну хвилину земного життя: 

«Головні людські цінності – милосердя, любов, співстраждання… Минуле – це не те, що минуло. Минуле – це нереалізовані можливості, що ми реалізовуємо зараз і в такий спосіб вступаємо у зв’язок з минулим», - писав капелан.

Саме відчуття спадкоємності та глибини правічної історії України, духовної єдності Церкви Небесної із земною стало основою його особистісного переживання Євхаристійного Таїнства, благодатність якого священик проповідував у храмі, на фронті, в Університеті, школі та всюди, де міг бути почутий.

Важливу роль у життєвому становленні священика відігравало мистецтво. «Я священик родом з «Дударика», – жартома згадував він про роки навчання у співочій школі. 

Окрасою Шевченківських зустрічей та вечорів було декламування поезій, виконання яких було записане на диску. “Його” Шевченко не залишав байдужими слухачів, що дивувалися неймовірному талантові і пам’яті невтомного священика. 

Кошти з реалізації під час численних презентаційних заходів компакт-диску “Мій Шевченко” незмінно скеровувалися на підтримку Української Армії. 

Спільно з волонтерами та військовими о. Андрій готував різноманітні мистецькі програми, з якими відвідував бійців на фронті. У час поширення пандемії капелан вів активну волонтерську діяльність, забезпечуючи антисептичними та захисними засобами львів’ян.

Від імені всіх військових капеланів Синодального управління військового духовенства висловлюємо щирі співчуття батькові благочинному м. Львова протоієрею Ярославові Дуді, дружині, всій родині та близьким. Вічна пам‘ять отцю Андрію та блаженний спокій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату