Не допустіть алкоголь в армії

Заява Прес-центру Синодального управління військового духовенства

Кілька останніх годин у соціальній мережі facebook гостро обговорюють ситуацію з алкоголем, який разом з продуктами харчування намагалися передати українським військовим на передову волонтери.

З початком війни на сході України, яку розв´язала Росія проти нашої країни, постала велика армія волонтерів, котрі ціною подекуди навіть власного життя, опікуються українськими військовослужбовцями. 

Починаючи з 2014 року, багатотонні перевезення гуманітарного багажу наводнили прифронтові території. Багато нужденних, котрі потерпають від гуманітарної кризи, а також вимушених біженців, змогли в певній мірі поповнити свої запаси речами першої необхідності та продуктами харчування. Також і військові, котрі перебувають в особливо некомфортних умовах, в бліндажах та окопах, змогли хоч якось відчути домашній затишок та теплу підтримку всього населення України. Армія волонтерів заслуговує на всебічну підтримку та повагу. 

Проте усім нам слід пам´ятати, що умови війни є екстраординарними, тому й вимагають особливих умов та правил, дотримання яких зможе у більшій мірі уберегти життя та здоров´я тих, хто перебуває на полі бою.  

Згідно розпорядження Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка), передача та вручення спиртних напоїв, у тому числі церковного кагору, військовими священиками в зону проведення антитерористичної операції для військовослужбовців та цивільного населення є недопустимим. Капелани, котрі перебувають з військовими на Донбасі та звершують для їх потреб церковні молитви та богослужіння, зокрема Божественну літургію, самі в змозі забезпечити богослужбові потреби у вині. 

Нагадуємо, що вживання спиртних напоїв згідно Військового Статуту є недопустимим і для військових, і для капеланів. Також згідно чинного законодавства за розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у ході проходження служби, військові обкладаються штрафом, або арештом.

Закликаємо усіх військових священиків та волонтерів дотримуватися Закону України та правил, визначених Статутом Збройних Сил України.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»