Не допустіть алкоголь в армії

Заява Прес-центру Синодального управління військового духовенства

Кілька останніх годин у соціальній мережі facebook гостро обговорюють ситуацію з алкоголем, який разом з продуктами харчування намагалися передати українським військовим на передову волонтери.

З початком війни на сході України, яку розв´язала Росія проти нашої країни, постала велика армія волонтерів, котрі ціною подекуди навіть власного життя, опікуються українськими військовослужбовцями. 

Починаючи з 2014 року, багатотонні перевезення гуманітарного багажу наводнили прифронтові території. Багато нужденних, котрі потерпають від гуманітарної кризи, а також вимушених біженців, змогли в певній мірі поповнити свої запаси речами першої необхідності та продуктами харчування. Також і військові, котрі перебувають в особливо некомфортних умовах, в бліндажах та окопах, змогли хоч якось відчути домашній затишок та теплу підтримку всього населення України. Армія волонтерів заслуговує на всебічну підтримку та повагу. 

Проте усім нам слід пам´ятати, що умови війни є екстраординарними, тому й вимагають особливих умов та правил, дотримання яких зможе у більшій мірі уберегти життя та здоров´я тих, хто перебуває на полі бою.  

Згідно розпорядження Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка), передача та вручення спиртних напоїв, у тому числі церковного кагору, військовими священиками в зону проведення антитерористичної операції для військовослужбовців та цивільного населення є недопустимим. Капелани, котрі перебувають з військовими на Донбасі та звершують для їх потреб церковні молитви та богослужіння, зокрема Божественну літургію, самі в змозі забезпечити богослужбові потреби у вині. 

Нагадуємо, що вживання спиртних напоїв згідно Військового Статуту є недопустимим і для військових, і для капеланів. Також згідно чинного законодавства за розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у ході проходження служби, військові обкладаються штрафом, або арештом.

Закликаємо усіх військових священиків та волонтерів дотримуватися Закону України та правил, визначених Статутом Збройних Сил України.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі