Навчання розпочато

20 листопада в Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного розпочалися спільні навчання військових капеланів усіх конфесій України зі Збройними Силами України.

Спільними зусиллями церков та ЗСУ було окреслено головні завданням навчань. Протягом двотижневого періоду капелани повинні опанувати певний рівень знань з основ військової справи та набути необхідних знань з основ військово-гуманітарної та військово-психологічної підготовки. Також військові священики зможуть підвищити індивідуальні спроможності та психологічну готовність до виконання своїх обов’язків. 

Під час урочистого відкриття курсу підготовки військових священиків очільники капеланських служб різних християнських конфесій України змогли виступити з привітальними словами та презентувати роботу своїх конфесій на ниві військового душпастирства. 

Серед присутніх: Начальник Академії сухопутних військ України імена Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), керівник департаменту військового капеланства патріаршої курії УГКЦ єпископ Михаїл (Колтун), військові священики сухопутних, військово-морських і високомобільних дисантних військ, військовослужбовці ЗСУ та курсанти академії. Серед них також п´ятнадцять військових священиків Київського патріархату, котрі прибули до Львова прямо із зони проведення АТО.

«Академія сухопутних військ стала тією основою, на якій змогла будуватися ціла система роботи військових капеланів. Той обсяг роботи, який напрацьовувався з курсантами академії в класах, а особливо на полігонах, дали можливість впроваджувати кращі результати вже тепер під час цієї війни, яка йде на сході. Сьогодні багато наших випускників і офіцерів перебувають у бойових підрозділах і їх позитивний досвід співпраці з капеланами допомагає налагодити співпрацю у своїх військових частинах. І саме діяльність капеланів відіграє важливу роль у збереженні духовної рівноваги у військових та членів їх сімей», - сказав Начальник Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного генерал-Лейтенат Петро Ткачук.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) привітав усіх учасників навчань та передав благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. «Ми покладаємо великі надії на такого роду навчання. Звичайно, що вже багато військових капеланів різних конфесій мають бойовий досвід, адже дехто з них проходив строкову службу в Збройних Силах України, а дехто отримав досвід на військових кафедрах. Проте навчання ніколи не бувають лишніми, адже нам необхідно вчитися якомога краще кожного разу виконувати свої обов´язки».  

Після урочистостей капелани разом з військовослужбовцями відбули до аудиторій для здобуття нових знань та навиків у військовій сфері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»