НАРОДНА НАГОРОДА

Капелана Сергія Сущенка нагородили “Лицарським хрестом добровольця Полтавщини”

 

20 вересня у Полтавському театрі імені Гоголя провели церемонію вшанування добровольців під назвою «Лицарський хрест добровольця Полтавщини». У залі театру зібралися воїни-добровольці, волонтери, громадські активісти та представники духовенства серед яких капелан ПЦУ Сергій Сущенко.

Почалася церемонія спільним виконанням маршу українських націоналістів «Зродились ми великої родини». Після цього присутнім розповіли про п’ятьох героїчних воїнів-добровольців із Полтавщини, які загинули під час війни на сході України. Кожного воїна посмертно нагородили «Лицарським хрестом добровольця». Отримали нагороди близькі загиблих добровольців – їх батьки, діти, близькі. Під час вручення рідні воїнів не могли стримати сліз.

Після вшанування загиблих воїнів під час церемонії нагородили тих бійців, які пройшли крізь бої на сході та змогли повернутися живими з війни. При цьому, частина із них мають численні поранення, контузії, але продовжують підтримувати патріотичні рухи, бути волонтерами та вірити у перемогу України.

Серед нагороджених “Лицарським хрестом добровольця” є капелан Синодального Управління військового духовенства ПЦУ священик Сергій Сущенко. Нагороду вручили священик Олександр Дедюхін та волонтер Зоя Воронянська

Отець Сергій Сущенко учасник революції Гідності. Коли почалася війна, він добровільно пішов у військкомат і зголосився йти на фронт капеляном. Дали йому повістку: того ж таки вечора треба було з’явитися до військкомату. Отець Сергій дисципліновано прибув, але замість мобілізації йому запропонували прослухати лекцію. «Хоч як я наполягав, – обурюється отець Сергій, – звертався навіть до військового комісара, однак, мене так і не мобілізували». Після цього потрапив у батальйон «Золоті ворота». Потім був вишкіл, затим зона воєнних дій: спочатку служив у Сєвєродонецьку, згодом у Щастя.

Організували захід ВГО «Лицарський хрест» спільно із громадською організацією «Агенція сталого розвитку» та Сергієм Соловеєм. Підтримали організаторів керівники та депутати Полтавської обласної ради. Заступник голови облради Анатолія Ханко, який сам є добровольцем російсько-української війни, вручив одну із нагород і сказав слова подяки батькам загиблих воїнів, які виховали героїв.
Також під час церемонії перед присутніми виступили співак і волонтер Євген Мацак та волонтерка і співачка Бандерівна. Глядачі оплесками зустрічали ті пісні, які зазвичай звучать для бійців на передовій лінії.

Нагадаємо, вперше церемонію нагородження «Лицарський хрест добровольця» провели у 2016-му році представниці жіночої волонтерської сотні самооборони Чернігівщини. Після цього нагороду вручали у різних регіонах України. Цього року вперше провели церемонію на Полтавщині.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.