НА МОГИЛАХ ГЕРОЇВ

Митрополит Іоан на Личаківському цвинтарі помолився за українських воїнів

 

30-ть років тому на православних соборах 20 жовтня 1989 у Львові та 5—6 червня 1990 у Києві оформилося УАПЦ, де вперше в історії українського православ'я було обрано патріарха — Мстислава Скрипника.

З нагоди цих подій - Третього відродження УАПЦ - на Личаківському кладовищі міста Львова Голова Синодального управління військового духовенства ПЦУ митрополит Іоан (Яременко) разом із усією повнотою Православної Церкви України на чолі з предстоятелем Блаженнійшим Епіфанієм вшанував полеглих полеглих захисників нашої Батьківщини.

Також за душі загиблих українських військових молились їхні родичі, військові побратими, можновладці та львів'яни. Предстоятель очолив Панахиду та взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника борцям за волю України.

Ми шануємо і згадуємо у своїх молитвах славних героїв, які відійшли у вічність, які мужньо боролися за територіальну цілісність нашої держави. Полеглі захисники зробили велику самопожертву – віддали своє життя заради рідної країни, заради своїх ближніх, адже як навчав Господь наш Ісус Христос: «Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15: 13).

Предстоятель Православної Церкви України під час молитви за упокій душ хоробрих воїнів звернувся із вдячним словом до їхніх родин: «Ми віримо, що Господь дав їм нетлінний вінець за той подвиг, який вони звершили. За ту любов, яку вони проявили до Батьківщини, до своєї родини і до кожного із нас. Тому сьогодні ми всі схиляємо голови перед вами, славними батьками, які виховали справжніх патріотів, які не словом, а ділом і власним життям засвідчили, що вони мають ту найвищу любов, про яку сказав Сам Ісус Христос».

Тож нехай Господь упокоїть душі героїв у Царстві Небесному та дарує їм вічне життя. Продовжуємо вірити та молитися, що їхня жертва не була даремною, що справедливий мир з Божого благословення запанує в нашій країні.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами  pomisna.info 

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»