На борту «Сагайдачного»

Голова СУВД зустрівся з командувачем ВМС України

 

25 липня 2018 року Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) відвідав Штаб Військово-Морських сил Збройних Сил України у м. Одеса, де зустрівся з командувачем ВМС України віце-адміралом Ігорем Воронченком.

Разом з митрополитом Іоаном участь в зустрічі взяли: Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник, голова регіонального управління військового духовенства "Південь" прот. Василь Вирозуб, а також настоятель парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія, США) прот. Богдан Згоба разом з віце-президентом парафії, засновником фундації «TIP» м. Філадельфія Сюзанною Гузь.

Сторони обговорили питання розвитку інституту військового духовенства в Україні. 

Для військових моряків п. Сюзанна Гузь презентувала гуманітарну місію ТІР, засновником якої вона є. Вона наголосила, що місія ТІР має на меті об’єднати зусилля громадян США та спрямувати на підтримку капеланства в Україні та на благодійну діяльність.

Командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко подякував діаспорі Сполучених Штатів за всесторонню допомогу Україні, а також духовенству УПЦ Київського Патріархату та УГКЦ, адже капелани обох церков зараз приймають активну участь в підтримці духу військовослужбовців.

По завершені зустрічі Голова СУВД разом з гостями з діаспори оглянули флагман українського флоту «Гетьман Сагайдачний», який брав  участь у численних антитерористичних й антипіратських операціях. Коли почалася окупація Криму, фрегат допомагав військовим НАТО у боротьбі з піратами. У пік російської агресії командування і весь особовий склад флагмана залишилися вірними українській присязі і боронили територіальні води України від загарбників.

Для п. Сюзанни Гузь прогулянка на борту фрегата особливо зворушлива, адже вона є нащадком українських моряків. На початку 20 століття українські моряки, які створили собі осідок у США, згуртувалися в православну парафію на честь Святителя Миколая – покровителя мореплавців.

Сюзанна Гузь, котра є внучкою одного з моряків-емігрантів, зараз активно сприяє розвитку в Україні інституту війського капеланства. 

По цьому митрополит Іоан у супроводі делегації з США відвідав військово-польовий Свято-Троїцький храм Одеси, де передали нові підрясники для військових священників регіону. Нагадаємо, благодійна акція «Підрясник для капелана» започаткована у травні цього року за сприяння настоятеля ставропігійної парафії Святителя Миколая в м. Філадельфія (США) – прот. Богдана Згоби.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»