МУЖНІ ТА НЕЗЛАМНІ

На Співочому полі капелани відкрили свято до Дня захисника

 

У рамках відзначення Дня захисника України у столиці на Співочому полі відбулося велелюдне святкове дійство. «Мужні та незламні» - так сьогодні величають військовослужбовців та дякують їм за стійкість.

Організатори свята зуміли у документальних та художніх образах представити українця-воїна. Зі сцени на Співочому можна було простежити великий шлях захисників від Руси – українського козацтва – двох Світових воєн - воїнів УПА – аж до сучасних захисників вітчизни.

До активної участі в дійстві були запрошені військові капелани Православної Церкви України, які й розпочали свято урочистою молитвою за Україну і її захисників. Всі люди піднялись щоб долучитись до молитовних прохань. Молитву очолив Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). Військове духовенство просило у своїх молитвах Пресвяту Богородицю, щоб вона покрила Чесним своїм Омофором всю Україну від усякого зла.

- Сьогодні ми згадуємо всіх вояків, які за всі покоління, починаючи від князівської доби, а далі козаки, гетьмани, воїни Української повстанської армії, Холодноярської республіки і сучасних воїнів, які поклали життя свої за нашу Батьківщину. Ми сьогодні із серця України передаємо молитовне привітання і обітницю, що ту справу за яку вони проливали кров ми обов’язково довершимо, захистимо нашу Батьківщину, - сказав митрополит Іоан.

Голова СУВД привітав усіх воїнів які зараз захищають Україну. “Ми молимося, ми поруч з нашими воїнами. Вічна пам’ять загиблим і вічна слава всім хто подвизається і виконує священну заповідь Божу - захищати ближнього. Слава Богові, Слава Україні” - сказав митрополит Іоан.

Після молитви за захисників Вітчизни, відбулися виступи художніх колективів народної творчості та митців аматорів. Військові зі своїми рідними, що завітали на свято, переглянули героїко-патріотичну виставку майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Поруч можна було повправлятися у різноманітних тематичних майстер-класах, флешмобах та інтерактивах.

Разом з військовими капелани возложили вінок-оберіг до пам’ятнка загиблим воїнам. Хвилиною мовчання вшанували мужніх лицарів, для яких небеса вже давно відкрило свої обійми.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».