Молитва за мир і перемогу

9 травня у Києві на Володимирській гірці, відбулася міжконфесійна молитва за мир та перемогу, у якій взяли участь капелани та учасники АТО. 
До молитви капеланів також долучилися Президент України Петро Порошенко разом із Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, Міністром оборони України Степаном Полтораком та міським головою Києва Віталієм Кличком. Перед молитвою усі разом виконали гімн України. 
Молитву розпочав митрополит Іоан (Яременко), голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату. Військове духовенство від Київського патріархату представляли понад 30 капеланів на чолі із першим заступником голови протоієреєм Тарасом Мельником. 
Перед вознесінням молитви президент заявив: "Під час суворих випробувань на міцність нашої Батьківщини народився дуже потужний всенародний рух волонтерів. Я впевнений в тому, що є ще один рух, який ми маємо зараз - це інститут військових капеланів".
"Під вогнем "Градів" і "Смерчів" душа кожного смертного людини природно звертається за допомогою і порятунком до Творця і Спасителя. Страх долається вірою. Зміцнюють віру духівники, які знаходяться пліч-о-пліч із солдатами. Ваша духовна підтримка робить дух воїна сильніше, віру в справедливість збройної боротьби та безумовну перемогу – непохитною. За два роки цієї Вітчизняної війни за нашу незалежність ми довели світові, що ворога зупиняє не лише сила зброї українських воїнів, але й духовна міць та єдність українського народу. Ви, перебуваючи в зоні ризику на межі життя і смерті, відкрили для великої кількості українських вояків свою дорогу до Бога. Ви закріпили в їх свідомості тверде переконання в тому, що захист Батьківщини - це і є Божий промисел", - додав президент.
"Українські військові капелани - теж захисники Вітчизни. Вас не мине доля солдата на війні. Вас так само рвуть кулі і осколки. Ви можете, як будь, потрапити в оточення або полон. Ви, як кожен в армії, терпите всі труднощі військового побуту", - зазначив Порошенко.
У зоні АТО щодня проводять службу більше ста військових капеланів. В цілому ж за два роки збройного конфлікту українське духовенство різних церковних юрисдикцій направило на фронт і в прифронтову зону близько 600 священнослужителів.

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО