МОЛИТВА ЗА ГЕТЬМАНА

У Суботові Хмельницьких почалися розкопки

 

13 травня в Суботові на Черкащині в родовому храмі Хмельницьких лунала молитва перед початком всякого доброго діла, адже археологи, що прибули з Києва, мають розпочати розкопки крипти, в якій 1657 року був похований гетьман Богдан Хмельницький.

Молитву очолив Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський і Черкаський Іоан (Яременко) у співслужінні капеланів й  духовенства Чигиринського благочиння,  та за участі науковців відділу археології і фізики національного університету Тараса Шевченка, а також представників влади. Про це повідомляє Черкаська єпархія Православної Церкви України.

Іллінська церква, що у селі Суботів  Черкаської області, збудована у 1653 (за іншими даними — у 1656) році за наказом гетьмана Богдана Хмельницького і була призначена як усипальниця для роду Хмельницьких.

Іллінську церкву згадує у своїх нотатках Павло Алеппський (син антіохійського патріарха Макарія, за сумісництвом – секретар батька та особистий знайомий Б. Хмельницького), який двічі був в Україні, а останнього разу, в 1656 р., потрапив і до Суботова. Записи, як і будь-які інші у всі часи, велися з точки зору автора, що і пояснює окремі неточності (але вони стосуються більше емоцій, аніж матеріального буття). Розташування ж об`єктів на території завжди можна перевірити археологічно. Чимало інформації знаходиться в тогочасній дипломатичній кореспонденції, наприклад, Посольського приказу в Москві. Проте розпорошеність звісток про Суботів у джерелах та літературі, їх фрагментарність стали чималою проблемою.

Розпочаті розкопки допоможуть довершити логіку реконструкції минулого Суботова і зможуть дати відповіді на прості питання: “Якою була гетьманська резиденція в часи найвищого розвитку міста? Як жили тоді тут? Що робили?”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»