МОДЕЛЬ ООН: СКАНДІ

Перший заступник Голови СУВД Тарас Мельник розповів столичним гімназистам про важливість Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні

 

В період з 30 листопада по 2 грудня в Скандинавській гімназії міста Києва відбувається 10-та регіональна конференція “Модель ООН: Сканді”.

Вперше на цьогорічній Моделі Організація з безпеки і співробітництва в Європі буде розглядати питання “Соціальний та правовий захист прав військовослужбовців та їх сімей”.

Як зазначає координатор проекту Єлизавета Глотова, "Модель ООН - це синтез науково-практичної конференції та гри, в ході якої імітується робота органів системи ООН. Учасники моделі виступають в ролі дипломатів, представляючи позицію та інтереси певної держави в обговоренні питань що стоять на порядку денному в ООН”.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталя Мельник каже, що за свою десятирічну історію “Модель ООН: Сканді” стала платформою для багатостороннього діалогу, до якого долучаються люди, об’єднані прагненнями змінити світ на краще.

Одним із них став перший заступник Голови СУВД Тарас Мельник, який 01 грудня завітав у скандинавську Гімназію, де пояснив дітям що означає Томос про незалежність Православної церкви в Україні та чому князь Володимир вирішив охрестити Русь, а Костянтин Великий зробив православ’я державною релігією. Також військовий священик Тарас Мельник у своїй промові зробив короткий екскурс по історії здобуття автокефалії Церков та протягом години відповідав на питання допитливих гімназистів.

Діти тягнули руки і запитували отця Тараса, чи може Константинопольська церква зняти анафему з Філарета? чи не було введене християнство на Русі з політичних мотивів? що може змінитися у фінансовому питанні після Томосу? як пояснити втручання Константинопольської православної церкви в церковні справи іншої церкви та як будуть ділити церковне майно після отримання автокефалії?

Одна гімназистка одягнена в традиційний мусульманський одяг запитала, чи не виникає конфліктів у війську на релігійному ґрунті? Протоієрей Тарас Мельник поділився своїм досвідом капеланського служіння відповівши, що він як капелан служить для всіх однаково і на спільні молитви за мир стають молитися представники різних конфесій, тому немає конфліктів на релігійному ґрунті. “Якщо до мене звернеться воїн-мусульманин, який буде потребувати молитви то я повинен знайти імама для нього” - сказав отець Тарас. Бажаючих було набагато більше ніж часу в регламенті, тому на жаль не всі змогли поставити питання.

Отець Тарас відзначив велику зацікавленість дітей у церковних питаннях та висловив сподівання що зустрічі з гімназистами будуть частішими.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»