ДОСВІДОМ БАГАТІ

Два тижні українські капелани обмінюватимуться досвідом з канадськими колегам

 

У столиці розпочалися курси з питань розвитку капеланської служби для військового духовенства, котре несе служіння в Збройних Силах України. Спільні навчання були організовані Королівською Канадською службою капеланів, яка готовить священників для Канадських Збройних Сил. 

На запрошення канадських колег з’їхалося 26 капеланів різних конфесій: Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, а також протестантських церков. Всі вони пліч-о-пліч із закордонними колегами будуть говорити про будні та перспективи розвитку капеланського служіння.

Це не перший десант канадських капеланів, котрий прибув до України з діалоговою місією. Схожі навчання вже відбувалися 2017 року у Львові. Мета сьогоднішніх навчань - підвищити кваліфікацію військових капеланів через знайомство з підготовкою у Королівській канадській службі.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-лейтенант Олег Грунтковський називає такі спільні заходи корисними не лише для військових капеланів, а й для тих військовослужбовців Збройних сил України, котрі беруть у них участь. 

- Сподіваюся, що ці два тижні будуть корисним не лише у плані навчання, а й у плані спілкування. Тому що спілкуючись, ми більше відчуваємо свого співтовариша і більше можемо перейняти того, що нам потрібне, - говорить генерал-лейтенант Грунтковський.

— Капеланське служіння в ЗС України демонструє динаміку, а тому такі курси приноситимуть спільну користь для обох сторін, адже капелани ЗС України мають також унікальний пасторський досвід під час виконання душпастирської місії разом зі своїми підрозділами у бойових умовах, — наголосив комендант Школи та центру капеланських військ ЗС Канади підполковник Гордон Мінтс.

Вітаючи учасників навчань, перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник передав присутнім благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія. На його думку такі спільні заходи, як сьогоднішнє навчання, якнайбільше сприяють як внутрішньому вишколу капелана, так і побудові міцної капеланської структури в державі.

- Ми вдячні нашим партнерам з Канади за те, що вони передають свій досвід. Для кожного капелана це є вагомим. Історія українського капеланства сягає багатьох століть. Новий період капеланського служіння почався із здобуттям Україною незалежності. Проте сучасність, я маю на увазі початок російської агресії, докорінно змінила все українське капеланство. Ми багато чого досягли самі, самовдосконалювалися. Але сьогодні настав такий етап, що нам потрібно переймати досвід наших закордонних партнерів, - говорить о. Тарас.

Упродовж майже двох тижнів капелани говоритимуть про свою місію у війську, підніматимуть питання психічного здоров’я та духовної стійкості. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу