Зовнішньо-капеланські зносини

Голова СУВД зустрівся з Аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні

 

9 жовтня відбулася зустріч Голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана (Яременка) з Аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковником Томасом Вофордом.

Керівник стратегічного відділу СУВД Ярослав Шевченко провів для полковника Томаса Вофорда презентацію про структуру та роботу Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату, яке було реформоване з початком військової агресії РФ проти України. 

Під час перемовин сторони відмітили позитивні шляхи практичної реалізації двостороннього співробітництва у сфері морально-психологічного виховання та душпастирювання серед силових структур України.

Митрополит Іоан розповів Томасу Вофорду про активну роль УПЦ Київського Патріархату у становленні інституту військового духовенства в Україні. «Велика присутність священиків нашої Церкви серед військових і на мирній території, і в зоні ООС говорить про її авторитет в суспільстві, особливо серед військових. Це є наслідком принципової позиції Святійшого Патріарха Філарета, який з перших днів російської агресії кинув заклик допомагати Збройним Силам України. Цей заклик був підхоплений духовенством нашої Церкви та вірянами», - сказав митрополит Іоан.

Очільник СУВД розповів гостю про міжнародне співробітництво українських капеланів на базі Синодального управління військового духовенства з капеланами країн НАТО. Часті зустрічі українських військових священиків із закордонними колегами сприяють активному обміну досвідом та більш природній імплементації стандартів НАТО у сфері морально-психологічного забезпечення військовослужбовців в Україні. Остання така зустріч відбулася нещодавно в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з капелами із США підполковником Ерлом Баверсом (Командування підготовки 7-ої армії США) і майором Тері Белом та капітаном Стефаном Вагнером з Канади.

Також Голова СУВД розповів про активну підтримку капеланства в Україні діаспорою у США. Стараннями закордонних патріотів інститут військового духовенства в Україні набирає чітких форм. Завдяки парафії УПЦ Київського Патріархату Святителя Миколая (м. Філадельфія, США) капелани Київського Патріархату, котрі перебувають на посадах у військових підрозділах силових структур України, отримали нові підрясники темно-оливкового кольору.

Не оминув митрополит Іоан увагою ті релігійні чинники, які Москва використовує у гібридній війні проти України. Очільник СУВД доніс до відома гостя основні етапи, компоненти та особливості проведення гібридної війни Російської Федерації проти України та проаналізовав релігійний досвід, який Кремль використав проти нашої держави. Голова СУВД визначив негативні наслідки інформаційно-психологічного впливу противника на силові структури України та окреслив основні заходи релігійного характеру щодо захисту військ від цього впливу.

Аналізуючи роботу військових священиків після чотирьох років збройного конфлікту на Донбасі, митрополит Іоан наголосив, що за цей період капелани зуміли стати першими помічниками та порадниками солдат: «Капелани надихають воїнів, щоб вони вірили у Божественну допомогу, щоб вони покладали свою надію не тільки на зброю, а й на Бога, який укріпляє дух. Служіння наших капеланів є складним, але водночас і важливим, адже відбувається воно в незвичайних умовах – в умовах війни».
 
Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник відзначив позитивні зміни в українській системі капеланства, які відбулися після російського військового вторгнення. «Чотири роки тому капелани в Україні були, але лише як духівники-волонтери, які зі змінною періодикою відвідували військових. Тепер же відбулися зміни у військовій парадигмі. Армія побачила позитивну роботу наших священиків, яку ті проводили посеред воїнів АТО на Донбасі, підтримуючи та мотивуючи солдат, що боронили кордони нашої Батьківщини», - сказав капелан.

Полковник Томас Вофорд наголосив, що Сполучені Штати розуміють релігійні важелі, які використовує Росія у війні як на українському Донбасі, так і в іншим країнах. Він висловив сподівання, що у найближчому часі буде ухвалене рішення щодо практичної допомоги Україні на шляху нейтралізації російської загрози. Це створить сприятливі умови для покращення ситуації в регіоні. 

Очільник СУВД наголосив на зацікавленості української сторони в залученні американських фахівців з військової психології для проведення консультативних зустрічей з українськими капеланами, щоби можна було попередити хвилю психічних розладів на грунті посттравматичного стану та інших травм, отриманих під час бойових дій.

За результатами зустрічі сторони погодили план подальшої співпраці, зокрема візити капеланів УПЦ Київського Патріархату до Сполучених Штатів Америки та низку зустрічей з капеланами об'єднаних збройних сил НАТО в Європі задля обміну досвідом та спільних навчань. Сторони висловилися щодо інтенсифікації двостороннього співробітництва у сфері морально-психологічної забезпечення військовослужбовців між двома країнами і в подальшому.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату