МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Голова СУВД зустрівся з Головним капеланом військ США в Європі

 

17 квітня до центрального офісу Синодального управління військового духовенства, що в Михайлівському Золотоверхому монастирі, завітала делегація капеланів США на чолі Головним капеланом військ США в Європі пастором Тімоті Малардом.

Дорогою до СУВД капелани оглянули меморіальну Стіну пам’яті, облаштовану на зовнішній стороні муру обителі, яку було споруджено задля увіковічнення жертовності українських військовослужбовців, що віддали свої життя, захищаючи Україну на східних рубежах від російських агресорів. Також капелани оглянули місця Революції Гідності в Михайлівському монастирі. Ця сторінка з життя української нації для закордонних гостей не є незвіданою, адже завдяки сучасним засобам комунікації весь світ майже у прямому часі спостерігав за трагічними подіями зими 2014-2015 років у Києві.

Особливо зворушило капеланів місце в монастирі, де під одним з дерев було розкладено тіла загиблих майданівців, адже, як відомо, у самому Михайлівському соборі місць заледве вистачало для пораненої беркутівцями молоді. Капелани стояли на зеленій траві під деревом, а на світлині бачили трагічну картину з десятків тіл, рядами розміщеними під кронами цього ж дерева.

Після короткої екскурсії Золотоверхою обителлю Головний капелан військ США в Європі пастор Тімоті Малард разом з капеланом Тері Белом завітали до офісу СУВД, де мали зустріч з Головою СУВД митрополитом Іоаном (Яременком) та Першим заступником Голови СУВД прот. Тарасом Мельником.

Гості мали можливість познайомитися з роботою, яку від від початку війни провадить управління військового духовенства, а також з молодим колективом управління, який безпосередньо займається організацією капеланського служіння в Україні.

Тімоті Малард ознайомився з процесами, які відбувалися в Церкві на початках формування капеланського руху. Адже саме Православна Церква України з початком російської агресії, розуміючи велику вагу духовної складової в українській армії, зуміла мобілізувати священиків та у найкоротший час виховати з них достойних капеланів. Тому з самого початку війни усі капелани були розділені на черги задля ротацій на передову, щоб не залишити напризволяще українських солдатів наодинці зі своїми роздумами та страхами. Таким чином упродовж усього часу і до сьогодні відбулося 26 ротацій православних капеланів на Донбас.

Під час бесіди сторони обговорили перспективи розвитку в Україні інституту військового духовенства, а також законодавчі ініціативи, котрі здатні урегулювати роль та місію капеланів у силових структурах України.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу