ДЕНЬ АРХІСТРАТИГА

У столиці відзначили свято небесного воїнства

 

Ось і завітало до нас перше традиційне українське зимове свято з цілої плеяди урочистостей, котрих так чекають українці. Свято, яке є ключем або ж дверима, що вводить у різдвяний період. Ми знову славимо Архістратига Сил Небебесних Михаїла, а разом з ним і всі воїнства безтілесні.

Для капеланів Архангел Михаїл має особливе значення, адже саме його постать зображена на гербі Синодального управління військового духовенства. Його вогневидна постать віднедавна красується на капеланських шевронах. Михаїл є провідником небесного воїнства, а разом і захисником земного - того воїнства, яке за прикладом ангелів бореться проти неправди і насильного розділення, бореться проти ворога, котрий воліє ділити та володарювати над пограбованими чорноземами нашого батьківського краю.

Головні урочистості з вшанування небесних захисників відбуваються у Михайлівському Золотоверхому соборі столиці. Разом з головою СУВД митрополитом Іоаном (Яременком) тут молиться перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник, а також і капелани, котрих запросив до спільної молитви намісник обителі архієпископ Агапіт (Гуменюк).

Очолює сьогонішнє торжество Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.  

З великою приємністю повідомляємо, що до спільної молитви з українським єпископатом приступив особливий та почесний гість з Чехії - єпископ Шумперкський Ісая (вікарій Оломоуцько-Брненської єпархії Церкви Чеських земель і Словаччини). Присутність високоповажного гостя передбачає встановлення євхаристійного спілкування з Церквою Чеських земель і Словаччини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».