МАРШ ЗАХИСНИКІВ

Капелани відзначили День Незалежності ходою центральними вулицями столиці

 

В ініційованому громадськістю Марші Захисників Батьківщини, який відбувся сьогодні в День Незалежності, за різними оцінками взяло участь кілька десятків тисяч учасників, серед яких ветерани, родини військових, сироти та вдови війни, а також військові капелани Православної церкви України. 

Оргкомітет Маршу наголошує, що метою ходи є вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за незалежність України, висловлення поваги тим, хто продовжує її захищати, та нагадування суспільству, що війна за незалежність та територіальну цілісність нашої країни ще триває.

Учасники колони несли із собою в руках портрети загиблих воїнів. Таке містичне співпереживання загиблим зустріло бурхливі оплески з боку глядачів ходи, що стояли обабіч вулиць.

Рух колони учасників Маршу почався з вул. Володимирської і завершився на Михайлівській площі. 

На запрошення ветеранських організацій окремою коробкою у багатотисячній колоні пройшлися військові священики Православної Церкви України, котрі перебувають на посадах капеланів у Збройних Силах України, Національній гвардії та Прикордонній службі. Також багато і тих капеланів, що на волонтерських засадах опікуються військовими. Всі ці священики в зеленому однострою з відповідними нашивками «СУВД», котрі вказують на їхню місію, не даремно займають місце серед ветеранів війни. Кожен капелан сам на власні очі бачив лихоліття на сході України, спричинені російською агресією. Ці непримітні священики буквально за руки виводили бійців з тих стресових ситуацій, якими переповнене життя посеред вибухів та розрухи. Тому й радіють наші славні капелани, що чують звідусіль сьогодні на свою адркесу вигуки «СЛАВА» і «ДЯКУЄМО».

- Сьогодні я молюся за всіх співвітчизників, всіх наших захисників, наших кровних і духовних родичів, адже сказано "В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай». І якщо ми єдині - ми непереможні. Бог і Україна понад усе, - йдучи, розповідає капелан Дмитро Присяжний.

- Всім нам треба трудитися для того, щоб Україна процвітала. Слава Україні. Зі святом всіх! – звертається до тих, хто обабіч капелан  Іван Михайлишин.

На чолі колони військового духовенства у білому митрополичому клобуці йде головний капелан України – митрополит Іоан (Яременко). Його Преосвященство йде разом зі своїми духовними дітьми, благословляючи оточуючий натовп прихильників сьогоднішнього Маршу Захисників Вітчизни. 

Після закінчення офіційної частини Маршу колони військових ветеранів вулицею Михайлівською піднялися до Михайлівської площі, де відбулося вшанування пам’яті загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладання квітів та поминальною панахидою за полеглими в бою.

Голова СУВД закликав присутніх усвідомити значення жертовної любові захисників нашої держави.

- Вічна пам’ять і вічний спокій душам наших героїв. Ми всі добре пам’ятаємо істину, що душа – безсмертна. У Бога немає мертвих. І хто поклав душу свою за друзів своїх, той має таку любов, яка вводить у вічне життя. Ми щиро вдячні Богові за цей день, за можливість молитися у такому великому складі, разом з нашими братами і сестрами. Такий формат народного святкування Дня незалежності вперше в Україні. Дай Бог, щоб і в наступні роки ми так само вільно молилися з нашим народом, з нашими воїнами. Всім нагадуємо, що війна все ще продовжується, продовжується необхідність, жертвувати і силами, і коштами, і навіть життям. Тому ми повинні бути гідними пам’яті тих воїнів, імена яких поміщені на цій «Стіні пам’яті», - сказав митрополит Іоан.

- На нашому віку такої велелюдної ходи ще не було. Це вперше в новітній історії нашої держави стільки міці людської вилилося вулицями столиці: ветерани зранені тілами та душами, бойові офіцери, вдови та сироти, яких російська агресія назавжди осиротила, віддані волонтери та цінніші за золото військові капелани – духовні батьки кожного солдата, - ділиться своїми враженнями після ходи перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»