ЛІТУРГІЯ В ООС

“Коли ми захищаємо зі зброєю Україну - нами керує не страх смерті, а любов”, - митрополит Іоан до бійців 72 ОМБр

 

 

Цієї неділі відбулася чергова візитація Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) в зону ООС. Неподалік бойових позицій в капличці 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців митрополит Іоан у співслужінні першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника, капелана бригади Миколи Новацького та протоієрея Андрія Шпунта звершив Божественну літургію.

Разом з капеланами за перемогу українського війська молились військові 72 окремої механізованої бригади.

Молитви за встановлення справедливого миру та перемогу України лунали сьогодні по всіх храмах України. Напередодні саміту у Нормандському форматі, що відбувається у цей час у столиці Франції, очільники християнських церков України закликали своїх вірних доєднатися до такої молитви. Молити Бога про мир закликав Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Схожа акція відбувається і в Парижі, де Світовий конґрес українців (СКУ) закликає усіх охочих європейців молитися за Україну. Також і лідер усіх католиків світу Папа Франциск висловив надію на те, що зустріч в "нормандському форматі" увінчається успіхом, і закликав молитися за це.

Так увесь світ цього дня об’єднала молитва за Україну та проти агресії Росії. Та чи ненайпалкішим закликом до Бога була молитва з гущі війни, з переднього краю, де стоять твердо і моляться неустанно захисники нашого роду.

Військові сьогодні отримали в подарунок велику підмогу до своїх молитов – ікону Покрови Воїнської, яка від нині буде постійно перебувати на позиціях бригади. Художник та іконописець Юрій Нікітін, який написав цю ікону, також молився цього ранку з військовими, адже і його болить тяжка доля, що припала сучасним українцям.

Митрополит Іоан нагадав військовим, що Ісус Христос переміг смерть і кожен християнин, який вірить в Нього і живе з Ним, не підвладний смерті, смерть над такими вже немає влади.

- Це не означає, що ми не помираємо. Це означає, що страх смерті не керує і не мотивує нас в наших вчинках. Коли ми молимося за свою Україну, коли беремо в руки зброю і захищаємо її від злочинців і ворогів, які прийшли вкрасти, вбити й погубити, нами не страх смерті керує, - нами любов керує. Це любов до своєї Батьківщини, до своєї родини, до тих нащадків, які прийдуть після нас і будуть оцінювати наше життя за нашим вчинкам, - говорить митрополит Іоан.

Голова СУВД порівняв сучасну війну тут на передовій, з тією, яка велася між ангелами і демонами на небесах. Демони зажадали здійснити на небі переворот, але були скинути звідти, а на їхнє місце Бог поставив достойних ангелів.

- Так само Господь поставить в ряди сил небесних і тих захисників України, які проявляють жертовну любов до свого народу, до своєї землі. Саме тому немає більшої любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх, - сказав він.

Хоровий супровід літургії був здійснений вокальним ансамблем ConConcordium. Хористи навчаються у Київській православній богословській академії і разом із своїм регентом Світланою Мельниченко допомагають військовим своїми молитовними співами.

Митрополит Іоан, дякуючи співцям за їхній внесок у справу капеланського служіння, нагородив учасників ансамблю Благословенними грамотами Синодального управління військового духовенства.

Ця подорож на схід стала можливою завдяки підтримці мецената Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду “Корона князів острозьких”. Його ж стараннями кожна бригада ЗСУ отримає копію ікони Покрови Воїнської, тієї Богородиці, яка захищає своїми молитвами мужніх борців нашої землі.

Після літургії митрополит Іоан разом із капеланами та військовослужбовцями помолились за полеглих бійців 72 бригади.

На жаль, тієї ночі, коли десант капеланів зі столиці добирався до передових позицій, внаслідок ворожого обстрілу обірвалось життя воїна 72 ОМБр молодшого сержанта Дмитра Темного. Це невиправна втрата для кожного з нас. Кожне життя воїна, що відривається від землі, є невиправною втратою.

- Сьогодні ми згадуємо загиблого побратима Дмитра, який не очікував, що так швидко загине. Він любив свою Батьківщину. Кожен з вас знає, що може загинути. Але рухає нами віра і бажання жити з Богом, бажання, щоб наші імена були вписані в Книгу Життя, що є найголовнішим здобутком для християнина, - сказав митрополит Іоан.

«Вічна пам’ять» – пролунало над туманами Донбасу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.