Круглий стіл

21 жовтня в конференц-залі КПБА відбувся круглий стіл присвячений обміну досвідом капеланського служіння.

Почесними гостями були: Елмарс Плявінш - головний капелан Національних Збройних Сил Латвії, доктор Девід Сметхурст - капелан Олімпійських Ігор (Велика Британія) та Денні Лінчерд головний капелан м. Талс (США) . Також у круглому столі взяли участь представники  Національної Гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, капелани УПЦ КП та студенти КПБА.

Організатори даного заходу: Синодальне управління військового духовенства УПЦ КП, Громадська ініціатива «Бурштиновий шлях», Центр суспільних досліджень «Український меридіан».

Основним завданням було вивчення досвіду інших країн, залучення допомоги капеланів, які сповідують Християнські цінності, є авторитетними та знаними у світі та підтримують Україну і українців.

Довідково: Девід Сметхурст проживає у Великій Британії, народився у  Південній Африці. За першою освітою економіст-бухгалтер, працював за   фахом у 1962-1972 роках у Південній Африці та Зімбабве. За другою освітою   – психолог. З 1972 року повністю присвятив себе священицькому служінню у   лютеранській церкві. З самого початку служіння приділяв багато уваги   капеланському служінню та благочинницькій діяльності у багатьох країнах   світу. З 1992 року проживає у Європі, де у 1993 році створив базу з   підготовки капеланів для різних церков (м.Брайтон, В.Британія). Є   керівником чотирьох благодійних програм з підтримки 5000 сиріт у 48   сиротинцях Східної Європи. Як військовий капелан постійно проводить   семінари в НАТО для ВПС, Військової поліції, Національної гвардії, ВМС   країн Балтії (зокрема, у близькому часовому проміжку з українським   семінаром проводитиметься аналогічний семінар в Латвії). Також має   величезний досвід як спортивний капелан. Виконував функції капелана на   Олімпійських та Паралімпійських Іграх в 2000, 2004, 2008 та 2012 роках. У   тому числі директором Центру пастирської допомоги та керівником   капеланів на Іграх у Пекіні (2008 рік), у на лондонських Іграх (2012 рік)   займав посаду наставника-консультанта капеланів.

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».