КРУГЛИЙ СТІЛ

Капелани різних конфесій України говорили про перспективи своєї місії серед військових

 

18 квітня у в залі засідань Київської православної богословської академії відбувся круглий стіл на тему «Капеланство в умовах гібридного конфлікту» за участі військових священиків Православної церкви України, а також представників капеланського служіння різних конфесій, серед яких:

Заступник керівника Департаменту військового капеланства в Українській Греко-Католицькій Церкві капелан Андрій Зелінський, капелан Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських християн-баптистів Олександр Петренко, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов, Керівник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Олександр Ковтач, Начальник служби військового духовенства Національної Гвардії України Олександр Іздебський, Начальник відділу з питань військового духовенства Державної Прикордонної Служби України Дмитро Тукало, психолог Громадської організації «Жіноча сила України» Ольга Вакулюк-Лукашук, психолог та директор ГО "Жіноча сила України" Наталія Дідик.

Спеціальні гості круглого столу - Головний капеланом армії США в Україні полковник Тімоті Малардом, капелан армії США майор Тері Бел, Перший медичний радник США з питань реабілітації військовослужбовців та у справах ветеранів Шеріл Мішель та сержант-майор Девід Кларк.

Акцентуючи увагу учасників круглого столу на основній темі засідання, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) розповів про деструктивну роль духовенства Московського патріархату в гібридній війні, котру Росія розгорнула в Україні, та поділився власним досвідом спілкування з військовими, котрі на собі відчули негативний психологічний вплив демотивуючих меседжів з боку таких священиків.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник розповів делегатам про вагому роль Православної Церкви України у справі створення та розвитку інституту капеланства в Україні. Він наголосив, що завдяки чіткій позиції з боку Церкви та усвідомленню важливості моменту з боку держави вдалося започаткувати ротації православних священиків на Донбас, де ведуться бойові дії і військові, перебуваючи в особливо небезпечних умовах, потребують постійної духовної допомоги.

Головний капелан армії США в Україні полковник Тімоті Малард зауважив, що упродовж трьох днів перебування у Києві, коли проводилася велика кількість зустрічей, пов’язаних з капеланською службою, він дізнався, що проблеми, які є в українських капеланів, схожі з тими, з яким стикаються капелани Сполучених Штатів.

- Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною, захищаючи релігійні права українських військовослужбовців та їхніх сімей. Я погоджуюсь з тим, що критично важливим є затвердити військове капеланство на державному, правовому рівні. Як і в Україні, в Америці потреба військового духовенства зародилася під час війни. Але навіть зараз той успіх, який ми досягли в Америці на ниві капеланського служіння, тісно пов’язаний з різного роду погодженнями на державному рівні. Саме тому ми заохочуємо підняття цього питання на державному рівні і в Україні, - сказав капелан Тімоті Малард.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов доніс до відома слухачів про ту місію, яку несуть мусульманські капелан України. До війни мусульмани України не мали жодного досвіду служіння військовим. Проте загибель першого мусульманина на полі бою на початку війни спонукала мусульман розпочати підготовку капеланів для послідовників ісламу серед українського війська. Таким чином зараз є десять імамів-капеланів, що постійно перебувають разом із солдатами. Також він підкреслив особливу теплу та довірливу атмосферу, яка склалася у співпраці між капеланами різних релігійних напрямків, та наголосив, що така любов між мусульманськими та християнськими капеланами на війні зможе позитивно відобразитися на міжконфесійному діалозі по всій Україні.

Перший медичний радник США з питань реабілітації військовослужбовців та у справах ветеранів Шеріл Мішель відзначила позитивну динаміку у сфері розвитку військового духовенства в Україні.

- Моє серце гріє, що ваше спільне бажання зробити добро для капеланського служіння військовим є більшим, ніж ті юридичні перепони, які поки не подолані. І сама пропозиція запросити у військові батальйони капеланів є дуже доброю, адже це сприяє вирішенню психологічних проблем, які виникають у військових, особливо після участі у бойових діях, - сказала Шеріл Мішель.

Учасники круглого столу обговорили велике коло питань та викликів, які є спільними для капеланів різних конфесій України. Було відзначено ті цінності, які є ключовими на шляху до формування психотипу справжнього капелана як духівника воїнів. Учасники наголосили, що турбуючись про солдата, капелан також повинен дбати і про своє власне психічне здоров’я, адже і він підпадає під ті ж негативні впливи зовнішнього світу, що й військовослужбовці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Cтатті по темі:

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.