МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Голова СУВД зустрівся з головним капеланом США

 

21 березня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у рамках міжнародного капеланського співробітництва відбулася зустріч українських капеланів з колегами зі Сполучених Штатів Америки: Головним капеланом сухопутних війська США в Європі (7 армія) полковником Тімоті Малардом, капеланом підполковником Тімоті Мараклом, капеланом капітаном Адамом Мудою та капеланом майором Террі Беллом. До складу делегації капеланів Православної Церкви України увійшов Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, керівник сектору зовнішньо-капеланських відносин СУВД свящ. Святослав Юрків, Головний капелан на території Яворівського полігону прот. Назарій Дадак, Головний капелан Дрогобицько-Самбірської єпархії прот. Ярослав Фабіровський та Головний капелан Львівсько-Сокальської єпархії прот. Мар’ян Сеник. Очолив делегацію Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). До участі в обговоренні долучилися представники капеланських служб інших конфесій України.

Це далеко не перша зустріч українських капеланів зі своїми заокеанськими колегами. З початку збройного вторгнення Росії у східні регіони нашої держави, Сполучені Штати залишаються стратегічним партнером України, а капелани об’єднаних сил країн НАТО регулярно проводять консультаційно-навчальні зустрічі зі своїми українськими колегами, а також і самі переймають досвід місійної діяльності в час збройного протистояння. Адже такий досвід не можливо отримати у мирний час. 

Упродовж чотирьох років війни військові священики Української Православної Церкви організовували спільні круглі столи, семінари та навчання зі своїми колегами із США, що сприяло кращому виконанню місії серед військових як на передовій, так і серед їхніх родин на мирній території. 

Голова СУВД ознайомив членів американської делегації з перспективами введення в Збройних Силах України спеціальності військового священика (капелана) та провів для закордонних колег презентацію про структуру та роботу Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України, яку було реформовано з початком військової агресії РФ проти України. 

Сторони обговорили актуальні питання капеланського служіння та подальшого двостороннього співробітництва між Україною та США у сфері місійної діяльності військових капеланів. 

Під час перемовин було відмічено позитивні шляхи практичної реалізації двостороннього співробітництва у сфері морально-психологічного виховання та душпастирсьокої опіки військовослужбовців у силових структурах України.

Митрополит Іоан розповів головному капелану США про активну роль Української Церкви у становленні інституту військового духовенства в Україні.

- Велика присутність священиків нашої Церкви серед військових і на мирній території, і в зоні ООС говорить про її авторитет в суспільстві, особливо серед військових. Це є наслідком принципової позиції нашої Церкви, адже з перших днів російської агресії ми кинули заклик допомагати Збройним Силам України. Цей заклик був підхоплений духовенством нашої Церкви та вірянами, - сказав митрополит Іоан.

Очільник СУВД розповів гостям про міжнародне співробітництво українських капеланів на базі Синодального управління військового духовенства з капеланами країн НАТО. Часті зустрічі українських військових священиків із закордонними колегами сприяють активному обміну досвідом та більш природній імплементації стандартів НАТО у сфері морально-психологічного забезпечення військовослужбовців в Україні. 

Окремо митрополит Іоан наголосив на важливості допомоги, яку наша держава отримує від партнерів зі Сполучених Штатів Америки.

Аналізуючи роботу військових священиків після чотирьох років збройного конфлікту на Донбасі, митрополит Іоан наголосив, що за цей період українські капелани зуміли стати першими помічниками та порадниками солдат: «Капелани надихають воїнів, щоб вони вірили у Божественну допомогу, щоб вони покладали свою надію не тільки на зброю, а й на Бога, який укріпляє дух. Служіння наших капеланів є складним, але водночас і важливим, адже відбувається воно в незвичайних умовах – в умовах війни».

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник відзначив позитивні зміни в українській системі капеланства, які відбулися після російського військового вторгнення. 

- Чотири роки тому капелани в Україні були, але лише як духівники-волонтери, які зі змінною періодикою відвідували військових. Тепер же відбулися зміни у військовій парадигмі. Армія побачила позитивну роботу наших священиків, яку ті проводили посеред воїнів АТО на Донбасі, підтримуючи та мотивуючи солдат, що боронили кордони нашої Батьківщини, - сказав капелан.

Капелан полковник Тімоті Малард розповів про історію формування капеланської служби в США та сучасний стан. Зокрема капелан наголосив, що зараз у штатах існує 192 організації різного релігійного спрямування і всі вони певним чином ведуть діяльність з військовими структурами. 

- Наша спільна робота, не зважаючи на різні віросповідання, є доказом того, що співпраця може відбуватися і відбувається на благо об’єднання і підтримки сімей та військовослужбовців, - говорить капелан.

Він висловив своє захоплення розвитком капеланської служби України у такий короткий строк і в таких складних умовах. Він наголосив, що Сполучені Штати розуміють релігійні важелі, які використовує Росія у війні на українському Донбасі та запевнив у всесторонній підтримці українських військових священиків: «Не зважаючи на те, які б виклики перед нами не стояли, у нас є єдина завдання, єдина мета – це служити Господу Богу. Я з нетерпінням очікую продовження нашої плідної співпраці і в майбутньому. Будемо служити нашим країнам і піднімати рівень військового капеланства у цілому світі».

За результатами зустрічі сторони погодили попередній план подальшої співпраці та низку спільних зустрічей задля обміну досвідом та спільних навчань. Сторони висловилися щодо інтенсифікації двостороннього співробітництва у сфері морально-психологічної забезпечення військовослужбовців між двома країнами і в подальшому.

Про результати зустрічі своїми враженнями у соцмережах діляться капелани США та України. 

Капелан Тері Бел пише:

«Today was an exciting culmination of this week and really this year. Ukrainian and American Chaplains of many varied faith backgrounds came together to make plans and establish a means of seeing those plans to completion. Their unity and shared desire to provide the best religious support possible is a work of God in our lives.

“Behold, how good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity!” PS 133

Slava Bohu!»

Переклад:

«Сьогоднішній день був захоплюючою кульмінацією цього тижня і справді цього року. Українські та американські капелани багатьох різних віросповідань зібралися разом, щоб скласти плани і створити засоби для звершення цих планів. Їхня єдність і спільне бажання забезпечити найкращу релігійну підтримку - це робота Бога в нашому житті.

“Як то добре, як то гарно, коли брати живуть у згоді!” Пс. 133

Слава Богу!»

Також прес-служба Міжнародного центру миротворчості та безпеки на своїй сторінці у Fb пише:

«Щось менш схоже одне на одне годі пошукати. За американськими мірками те, що ми іменуємо капеланством, таким і не є. Як і в нашому розумінні американське капеланство не являється вповні служінням. Але є й схожі риси у владики Іоана і полковника Малларда. Ведуть своїх вірних твердо і натхненно. Кожен виходячи зі свого розуміння Правди і Істини. В дискусії нині прийняли участь і греко-католики, і протестанти з української сторони, в американців про конфесію не запитують. І це теж поступ. У взаєморозумінні».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату