КАПЕЛАНИ МІЖНАРОДНИКИ

Українські капелани отримали сертифікати міжнародних навчань у Канаді

 

На завершення Курсів розвитку капеланів (Chaplain Development Course), що упродовж 10 днів відбувалися у канадському Бордені, українські капелани отримали сертифікати. Своїми враженнями про період навчання ділиться на своїй сторінці у Fb пише капелан Дмитро Волошин.

«У колі капеланів та військових ми ділилися власним досвідом капеланського служіння, а також отримали надзвичайно багато корисної інформації від наших колег з інших конфесій та інших країн. Я вдячний їм за ті дні, які ми провели разом!

Ці два тижні навчань дали можливість усвідомити на скільки потрібним в Україні є інститут капеланства і на скільки потужно його розвиває наша Церква.

Особисто мені важливим є те, що я можу бути корисним своїй державі у нелегкий для неї та нашого народу час. Я вдячний Господеві за те, що посилає мені здоров’я та підтримку моїх рідних, а також можливість бути близьким духовно для наших військових.

Для себе в своїй капеланській службі я виділив три основні напрямки душпастирської опіки. Перший – це духовно-просвітницька діяльність, наповнення військової служби сенсами, які допомагають людині залишитися людиною, а воїну бути справжнім воїном. Другий – душпастирське служіння, це коли капелан функціонує як священик. На війні також народжуються, вінчаються, приходять до сповіді... Третій напрямок – соціальне служіння, тобто підтримка родин військовослужбовців, дітей-сиріт, організація заходів, які допомагають ціннісно розвиватися військовослужбовцям. У тому числі, реабілітаційні заходи. Коли ти поруч з військовим, а потім війна вириває його з життя, твоїм обов'язком та необхідністю є підтримка родини.

Для мене важливо бути поруч, слухати та чути, допомагати воїну залишатися людиною, озброєною цінностями.

Ми, капелани, повинні турбуватися про цінності, які допоможуть захистити людяність в умовах війни. Адже саме людяність у першу чергу є під прицілом насильства та жорстокості. Турбота про людяність означає артикуляцію та імплементацію цінностей, які допомагають людині зрозуміти, що відбувається в її житті, навіщо вона тут, хто вона.

Капелани допомагають військовослужбовцям сформувати в собі ідентичність воїна – особи відповідальної, безкомпромісно відданої перемозі в будь-якій царині життя.

Такий підхід повертає українському війську важливу суспільну функцію – гарт характеру, формування особистості, громадянина нової якості.

Ми живемо в час, коли в серці кожного українця має народитися воїн – людина, віддана перемозі. У будь-якій сфері життя. Це той, хто знає, чого хоче, докладає максимальних зусиль, аби добитися мети.

Хочу закінчити свій допис словами капелана УГКЦ, які запали мені в душу: "Воїн гине не від кулі. Воїн гине від зупинки на шляху до перемоги".

Усі ці два тижні я думав про своїх рідних, сім'ю, парафію та дорогу моєму серцю 43 ОАБР та увесь її особовий склад».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.