Капелан із США

Капелан Тері Бел розповів українським колегам про своє служіння

 

10 жовтня 2018 року в стінах Київської православної богословської академії відбулася зустріч капелана із США майора Тері Бела з Головою Синодального управління військового духовенства митрополитом Іоаном (Яременком), ректором КПБА митрополитом Епіфанієм (Думенком),  капеланами УПЦ Київського Патріархату, військовослужбовцями та студентами київської духовної школи. Зустріч стала продовженням зовнішньо-капеланських відносин військових священиків України зі своїми колегами з країн.

У приватній розмові з митрополитом Епіфанієм та митрополитом Іоаном майор Тері Бел обговорив духовні проблеми військовослужбовців. Митрополит Епіфаній зазначив, що налагодження міжнародних стосунків у сфері душпастирювання військових є вкрай важливою справою, адже практично у військах будь-якої країни світу є ряд схожих питань, які потребують аналогічного вирішення: «Проблеми є, бо людська природа, незалежно від кольору шкіри чи національності, є однаковою. Ми всі походимо від одних батьків і маємо однакові вади» - сказав митрополит.

Капелан Тері Бел приїхав до України з терміном перебування 9 місяців для того, щоб обмінятися досвідом з українськими колегами та донести свій досвід спілкування з військовими країн НАТО.

Опісля майор Тері Бел зустрівся з начальником Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ Ігорем Павліченком та полковником, начальником служби військового духівництва НГУ Олександром Іздебським. На зустрічі також були присутні: Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник,  керівник сектору зовнішньо-капеланських зносин СУВД військовий священик Святослав Юрків, головний військовий священик НГУ прот. Іван Михайлишин, головний військовий священик ДПСУ прот. Михайло Предко та інші капелани.

Митрополит Іоан розповів присутнім про зустріч в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з капеланами США та Канади 3 жовтня.

«Дуже радий бачити всіх вас тут. Я приїхав з любов’ю до України. Україна дуже схожа на мій рідний Тенесі, тому мені дуже подобається тут перебувати. Люди тут чудові. Я зустрів тут чудових друзів, а сьогодні в мене буде їх набагато більш», - сказав до присутніх майор Тері Бел.

Нагадаємо, що капелани зі США працювали з українськими військовими під час Революції Гідності. Це час став перехідним періодом для священиків, які допомагали військовослужбовцям і так доросли до професійного капеланського служіння.

Майор Тері Бел розповів, що з самого початку заснування Сполучених Штатів, інститут капеланства був врегульований владою штатів. Тоді капеланів зробили частиною збройних сил США. У той же самий час капелани залишають за собою незалежний статус відносно військового керівництва і отримують свої посадові інструкції від церковного керівництва.

«Ми поважаємо право солдата бути вірним своєї церкви і ми відповідальні за те, щоб забезпечити йому доступ до тієї церкви, до якої він належить. Надзвичайно цінним є мати капелана і мати право поспілкуватися з Богом. Коли військовому важко, він може схопитися за капелана і відновити свою рівновагу, - наголосив майор.

Під час зустрічі були обговорені критерії, за якими обирають капеланів різних конфесій. «Основне що ми повинні - це надавати та забезпечувати право військовослужбовців на релігійні потреби. Існує так званий перепис або опитування військовослужбовців про те, якої вони віри. Все залежить від кількості солдат, тому в нас є списки капеланів, де вказано кількість капеланів і кого з солдатів вони обслуговують. А ми намагаємось втримати рівновагу серед капеланів і військових», - сказав Тері Бел.

Також капелан Тері Белл розповів про військові звання капеланів у США та пояснив чому важливо, щоб капелан мав високе звання в армії: «Капелан повинен мати високий ранг, щоб почувати себе впевнено. Але я не вважаю, що те, що ми робимо, є єдиним правильним виходом».

Капелан розповів що уряд США забезпечує всім необхідним для служіння капелана (житло, харчування), а той у свою чергу повинен постійно перебувати разом з військовими. «Якщо ми цього не будемо робити, то капелан ніколи не встановить хороших зв’язків з військовослужбовцями. Я вважаю, що важливо мати руки в олії і черевики в бруді, так само як солдати, і робити те саме, що і військовослужбовці: ставити намети в полі, допомагати ремонтувати транспортні засоби, бути завжди з ними, а між тим буде нагода служити Богу», - зазначив Тері Бел.

Тері Бел розказав, що в нього як капелана немає зброї, але в нього є асистент (штатний сержант), який має зброю і військові уміння ведення бою для захисту капелана бере на себе. Також частиною його роботи є керувати транспортом капелана. Також капелани США мають ту ж соціальну допомогу, що і військові. Капелани як штабні офіцери можуть давати свої поради командуванню, виходячи з релігійного бачення. У вільний час капелан можеш служити у своїй церкві й відвідувати хворих в лікарні.

Присутні на зустрічі підняли питання регламентування робочого дня капелана. У капелана є робочий план, який він складає разом із командиром, і є щомісячна звітність, є брифінги з командуванням та прості спілкування з рядовими солдатами. Капелани мають можливість ходити в спортзал, адже дуже важливо бути зразком для військовослужбовців.

Українські військові розповіли, що у військових частинах будуються культові споруди для служіння різних конфесій, де передбачено все необхідне: кабінет капелана, складські приміщення, конференц-зал).

Митрополит Іоан (Яременко) висловив надію, що такі міжнародні зустрічі будуть регулярними, адже це сприятиме більшому поглибленню співпраці та співдопомоги.

По цьому відбулася зустріч майора Тері Бела зі студентами КПБА. Протягом двогодинної зустрічі майор розповів студентам про себе та своє служіння.

«Ми вважаємо, що інститут капеланства є надзвичайно важливим в наш час. Деколи я стикаюсь з людьми, які вважають, що капеланство не є важливим, але після випадків суїциду серед військових, до мене звертаються за допомогою і змінюють свою думку», - сказав майбутнім духівникам капелан. «Солдати в молодому віці бачать смерті на полі бою і жахи війни. Це та жорстока реальність, з якою вони зіштовхуються, і капелан має відчути це все сам духовно і добре розуміти, в чому є зло і добро, навіть в найскрутніших ситуаціях. Капеланам треба розвіяти темряву і стати рятівною силою, коли здається, що все втрачено. Я вас закликаю приєднатися до інституту капеланства, бо в них є дуже велика потреба зараз. Ви зможете служити Богу і своїй державі. Військовослужбовці потребують, щоб ви несли хрест разом з ними».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

 

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу