Ювілей зв'язківців

До 75-ту річниці з дня створення зв’язківці НГУ спорудили храм 

 

10 серпня зв’язківці НГУ відзначають 75-ту річницю з дня створення Об’єднаного вузла зв’язку Нацгвардії України.

75 років тому, 10 серпня 1943 року, бере свій початок Об’єднаний вузол зв’язку Національної гвардії України, коли штабом внутрішніх військ НКВС Українського округу в місті Харкові сформувалась Окрема рота зв’язку, яка в подальшому була переміщена до Києва та неодноразово реорганізовувалася.

На сьогодні діяльність військової частини 3077 тісно пов’язана з життям столиці. Майже щороку в ній відбуваються різні міжнародні конкурси, на кшталт цьогорічного «Євробачення», спортивні події тощо. На період проведення цих заходів військовослужбовців залучають до виконання службових завдань в Києві.

Із початком збройного конфлікту на сході України, військова частина виконувала службово-бойові завдання в зоні проведення АТО, забезпечуючи стійке та безперервне управління військами.

І якщо 75 років тому безбожницька влада руйнувала храми, тепер настав час, коли стараннями військовослужбовців Незалежної України нові храми споруджуються, а старі та покинуті – відроджуються.

З самого ранку на території військової частини № 3077 Національної гвардії України відбулося урочисте богослужіння в новозбудованому храмі-каплиці на честь Святого архістратига Божого Михаїла. Освячення храмової споруди гвардійці присвятили своєму 75-літньому ювілею. Привітати звʾязківців та освятити храм завітав Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). Разом з ним за освяченням молилися військові капелани, котрі безпосередньо опікуються військовослужбовцями частини № 3077 та інших частин НГУ: головний капелан НГУ прот. Іван Михайлишин, прот. Микола Візер, прот. Василь Лило, прот. Тарас Кобевка, а також настоятель новозбудованого храму-каплиці прот. Василь Хомин. До спільної молитви також долучився секретар Переяславської єпархії прот. Михайло Лесюк.

На першу храмову молитву на території військової частини завітав Перший заступник командувача Національної гвардії України (начальник штабу) генерал-лейтенант Олександр Кривенко, начальник відділу Управління по роботі з особовим складом Національної Гвардії України полковник Олександр Іздебський, а також нацгвардійці зі своїми родинами.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) привітав військових з 75-літнім ювілеєм та освяченням храму. Також митрополит Іоан передав вітання військовим від Патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, адже саме він у травні цього року звершив чин освячення місця під будівництво храму-каплиці на честь Святого архістратига Божого Михаїла.

Після освячення храму у палаці культури «Енергетик» м. Вишгород відбулася урочиста частина з відзначення 75-літнього ювілею зв’язківці НГУ.

Митрополит Іоан від імені усіх військових капеланів України привітав нацгвардійців з їхнім святом та вручив найдостойнішим ордени УПЦ Київського Патріархату та медалі «За жертовність і любов до України».

Нагадаємо, 30 травня 2018 р. на території військової частини № 3077 Національної гвардії України митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній звершив чин освячення місця під будівництво храму-каплиці на честь Святого архістратига Божого Михаїла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"