Юні оборонці

Триста курсантів Військового інституту комунікацій та інформатизації імені Героїв Крут склали присягу

 

«Урочисто присягаю Українському народу», - сотню раз, а потім ще сотню раз звучить на плацу. Майже триста курсантів Військового інституту комунікацій та інформатизації імені Героїв Крут сьогодні склали урочисту присягу бути вірним і відданним. Ритуал прийняття військової присяги як клятви воїна на вірність своєму народові старий як світ, але кожного разу по новому відчуваєш відповідальність і гордість. Відповідальність, адже на плечі присягантів лягає неабияка ноша захищати Батьківщину, особливо зараз у час війни. Гордість, що сучасна молодь країни розуміє потребу часу. Адже цього року у вищій військовій школі небувалий наплив бажаючих отримати спеціальні знання - шість претидентів на одне місце.

Символічною також стала і сьогоднішня кількість присягантів. Майже триста юнаків та дівчат мимоволі нагадують юних триста крутівців, що захищали Київ у такому ж молодому віці у січні 1918 року.

Керівництво військового інституту гордиться своїми підопічними, адже тільки вчора у День Незалежності курсанти школи пройшлися окремою коробкою у парадному розрахунку головною вулицею країни. Також і дівчата, які за словами Начальника інституту полковника Євгена Степаненка є прикрасою інституту, вперше взяли участь в параді військ.
 
За словами Заступника начальника інституту полковника Віталія Тарасова, курсанти уже пройшли польові збори, стрільби, у День Національного Прапора отримали зброю, а вже з вересня розпочнуть навчання з ком’ютерних наук, телекомунікацій, радіозв’язку та кібербезпеки.

На плацу перед головним корпусом інституту схвильовані батьки і навіть палюче серпневе сонце не може відвернути їх уваги від військового строю: кожен шукає свого сина чи дочку. Батьки горді, що їхні діти вступають у доросле життя осмислено.

«Наша сім’я сьогодні вся у зборі. Ми хвилюємося і одночасно раді, що наш син обрав таку відповідальну дорогу свого життя. Ми просимо у Бога щастя для цих діток і щоб закінчилася війна», - говорить мама одного з курсантів.

Вітаючи курсантів, Начальник інституту полковник Євген Степаненко зауважив, що треба мати неабияку сміливість і внутрішню відповідальність, щоб у такий складний час наважитися стати курсантом військового інституту: «Я пишаюся тим, що сьогодні наші ряди поповнять ці молоді люди».

На свято присяги завітав Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник. Капелан привітав керівництво школи, курсантів та їхніх батьків з особливим днем, адже для кожного з присутніх сьогодні свято. Капелан закликав юнаків та дівчат пишатися своїм вибором, адже вони почули поклик Батьківщини і не забарилися допомогти їй. Отець Тарас пройшовся повз лави курсантів на плацу та окропив їх, батьків та керівництво школи освяченою водою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО