Яблуневий Спас

Капелани привітали військових зі святом Преображення Господнього

 

19 серпня - велике християнське свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Згідно Євангелія, Ісус Христос преобразився перед своїми учнями Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор. Це Він зробив для того, щоб показати учням Свою небесну славу, яка послідує за хресними стражданнями. Під час преображення обличчя Господа засяяло як сонце, одяг зробився білим.

Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом. Це традиційне свято врожаю - в церквах освячують фрукти: виноград, яблука, груші, сливи.

Святкову радість військові капелани України розділили зі своїми духовними дітьми – військовослужбовцями, котрі на посту  і в будні, і в свято.

Голова регіонального управління військового духовенства "Південь", духівник Одеського осередку НВР "Правий сектор", протоієрей Василь Вирозуб звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому храмі Одеси. Разом богослужіння звершували військові капелани з різних міст України, які прибули в Одеську військову академію для проходження другого базового курсу навчання.  Спільне святкове служіння капеланів повинно було відбутися у військовому храмі на території Військової академії, проте, як повідомлялося раніше, представники московського патріархату намагалися перешкоди спільній міжконфесійній молитві у військовому храмі, вчинивши на контрольно-пропускному пункті академії безлад. Задля уникнення протистояння, військовими капеланами Київського Патріархату було вирішено звершити святкове богослужіння у у Свято-Троїцькому храмі Одеси.

 

 

 


Капелан о. Михайло Базилько звершив святкову літургію і освятити природи для військових та членів їх сімей дари в каплиці Подільського прикордонного загону. 

 

Капелан о. Святослав Юрків привітав військовослужбовців військового містечка "Старий штаб" на Яворівському полігоні.Священик освятив солдатам плоди для обіднього столу та благословив їх, окропивши святою водою.

 

 

Військовий канелаг ігумен Макарій Дядюсь звершив святкове богослужіння у Волновасі на Донеччині, у храмі Святителя Миколая, що був побудований на честь 18-х загиблих бійців 51-ї окремої механізованої бригади. Капелан побажав вірянам миру в Україні, радості та міцного здоров'я.

 

 

Капелан військової частини 1141 Національної гвардії України Сергій Лівончук відслужив молебень з освяченням води, окропив яблука, груші, виноград та мед для військових. Отець Сергій привітав усіх присутніх зі святом та пояснив значення цієї події для кожного християнина.

 

Капелан о. Іван Ревуцький освятив плоди для колективу Львівського Державного Університету Внутрішніх Справ нтц."Верещиця". 

 

 

На Преображення Господнє після Божественної літургії капелан ОБПК "Волноваха" ігумен Макарій (Дацюк) привітав військовослужбовців зі святом, побажав миру, здоров'я їм і їхнім родинам, поблагословив бійців, освятив яблука, виноград і інші плоди.

 

 

До традицій святкування долучилися військовослужбовці військової частини 2276. На стройовому плацу військової частини капелан о. Андрій Бринчак провів освячення плодів нового врожаю та, подякувавши Господу за Його щедрі дари, всі разом помолилися за те, щоб нарешті мир і спокій запанував у нашій Державі.

 

 

Прес-центр СУВД

 

 

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Заходи в військовому ліцеї

Cвяткування з нагоди «Дня захисника України»