Хрещення Руси-України

У столиці розпочато святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України

 

27 липня, напередодні дня поминання святого рівноапостольного Великого князя Володимира, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) та Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник молилися разом з Предстоятелем Української Церкви Святійшим Патріархом Київським і всієї-Руси-України Філаретом у Володимирському кафедральному соборі Києва. 

Привітати духовенство та громаду кафедрального собору з храмовим святом на вечірнє богослужіння завітало також багато військових священиків, котрі від самого ранку прибувають до столиці задля участі у святкових богослужіннях, присвячених 1030-літтю Хрещення Руси-України. 

До спільної молитви також приєдналися члени делегації зі Сполучених Штатів Америки, серед яких настоятель парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія) прот. Богдан Згоба, президент парафії Томас Ханні та віце-президент парафії Сюзанна Гузь разом зі своєю громадою. 

Українська діаспора з Американського континенту цього року відзначає 100-ліття започаткування на материку українського православного церковного життя. З цього приводу Священний Синод УПЦ Київського Патріархату у своєму Посланні привітав усіх православних ієрархів, духовенство та вірних на Американському континенті, у Сполучених Штатах Америки і в Канаді з 100-літнім ювілеєм. «Завдяки вашій праці, вашій любові до православної віри та до Батьківщини за це століття було багато зроблено як для української діаспори, так і для духовного відродження українського народу на рідній землі», - сказано у Синодальному Посланні з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України.

Нагадаємо, 28 липня у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв. Шевченка, 20) відбудеться урочисте богослужіння, яке очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату. Початко о 9:30.

Після Божественної літургії відбудеться Хресний хід до памʾятника Рівноапостольного князя Володимира Великого та молитва за Україну й за єдину Помісну Українську Православну Церкву. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.