Хрещення Руси-України

Українські капелани молитовно вшанували хрестителя Руси

 

«Які похвали воздати тобі, достославний і найславніший з-поміж земних владик, премужний Василію [Володимире]? Як почудуємося доброті твоїй, моці і силі? Яку вдячність тобі воздамо, бо ж через тебе пізнали ми Господа і позбулися омани ідольської, бо ж з твого повеління по всій землі твоїй Христос славиться!», - хвалить князя Володимира у «Слові про закон і благодать» митрополит Іларіон – перший серед українців на Київській кафедрі.

Князь Володимир Великий по праву вважається одним з найвидатніших правителів Київської Русі. За часів його князювання були проведені кардинальні реформи у всіх сферах життя держави, він зміг не лише побудувати сильне князівство, а й нарешті поставити крапку в «цивілізаційному виборі» країни, впровадивши християнство. Князь Володимир ввів Давньоруську державу в орбіту світової політики і культури. 

Сьогодні Україна прославляє свого хрестителя - святого князя Володимира, а також 1030-ту річницю Хрещення Руси-України. З нагоди величного ювілею у Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці відбулася урочиста Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату й духовенства Київського Патріархату.

Помолитися разом з Предстоятелем Церкви Святійшим Філаретом до Києва зʾїхалися майже усі військові священики з усіх регіонів України. Понад 500 капеланів Київського Патріархату зараз перебувають на посадах у силових структурах держави, а також проводять добровільну капеланську місію серед українських військовослужбовців. Сотні капеланів привезли з собою до кафедрального собору столиці молитви солдатів, їхніх батьків та рідних – молитви про мир, молитви про виздоровлення покалічених війною, молитви про вічний спокій для тих, хто не вернувся з поля бою, віддавши свої життя за Батьківщину. А таких зараз понад 13 тисяч. 13 тисяч небесних воїнів, яких сьогодні оплакує вся Україна, за яких сьогодні підносив безкровну жертву Святійший Владика, а також і за тих, хто духом перебуває в полоні війни.

До ювілейного Хресного ходу долучився Президент України Петро Порошенко, урядовці, народні депутати України, дипломатичний корпус, а також єпископат Української Автокефальної Православної Церкви.

До спільної молитви також приєдналися члени делегації зі Сполучених Штатів Америки, серед яких настоятель парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія) прот. Богдан Згоба, президент парафії Томас Ханні та віце-президент парафії Сюзанна Гузь разом зі своєю громадою. 

Українська діаспора з Американського континенту цього року відзначає 100-ліття започаткування на материку українського православного церковного життя. З цього приводу Священний Синод УПЦ Київського Патріархату у своєму Посланні привітав усіх православних ієрархів, духовенство та вірних на Американському континенті, у Сполучених Штатах Америки і в Канаді з 100-літнім ювілеєм. «Завдяки вашій праці, вашій любові до православної віри та до Батьківщини за це століття було багато зроблено як для української діаспори, так і для духовного відродження українського народу на рідній землі», - сказано у Синодальному Посланні з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України.

Після урочистого богослужіння капелани та волонтери взяли участь у Хресному ході від Володимирського собору до памʾятника Хрестителю Руси князю Володимиру Великому. Цього року Синодальне управління військового духовенства приготувало для капеланів приємну новацію: за сприяння настоятеля діаспоральної парафії прот. Богдана Згоби військові священики отримали нові підрясники оливкового кольору з нашивками, де зображений їхній покровитель Архистратиг Михаїл. 

Приєдналися до ходи також учасники бойових дій на сході України. Капелани разом з військовими пронесли вулицями столиці унікальну ікону Пресвятої Богородиці – Покровительки українських воїнів. Цю ікону Богородиці було написано минулого року на прохання українських військовослужбовців і освячено у Михайлівському Золотоверхому соборі. 

Українські капелани молитовно вшанували хрестителя Руси
Головний капелан України митрополит Іоан (Яременко) відзначив велику присутність капеланів на ході, багато з яких приїхали до столиці на святкування прямо з нульового рубежа. «Велика присутність капеланів серед військових і на мирній території, і в зоні ООС говорить про їхній авторитет. Це є наслідком їхньої принципової позиції, адже з перших днів російської агресії духовенство нашої Церкви активно допомагає військовим і духовно, і матеріально».

Біля підніжжя памʾятника князю Володимиру Патріарх Філарет виголосив молитву за Україну та єдину Помісну Українську Православну Церкву. Єпископат, духовенство, капелани, військовослужбовці та багатотисячна православна громада України молилася разом з Предстоятелем Церкви, щоб Господь за молитвами рівноапостольного князя Володимира дарував нашій державі мир та благоденство. 

Патріарх Філарет, звертаючись до багатотисячної ходи, наголосив, що перемога у війні на сході України забезпечена: «Наша перемога забезпечена, тому що український народ уже обʾєднався. А якщо народ обʾєднався, то північний агресор його перемогти уже не зможе. Тому ми цим Хресним ходом святкуємо дві перемоги: створення в Україні Єдиної Православної Церкви, правдивої української, і перемогу над нашим зовнішнім ворогом», - сказав Святійший Владика.

Сьогодні варто згадати слова Президента Української Народної Республіки Михайла Грушевського, який говорить: «Часи Володимира Святого, або Великого були кульмінаційною точкою процесу будівництва, завершення, так би мовити, механічної еволюції процесу створення стародавньої Руської, Київської держави».

Завершуючи писати «Слово про закон і благодать, митрополит Іларіон взиває до святого князя Володимира:

 «Встань же, о чесна голово, із гробу свого, встань, струси сон! Ти-бо не вмер, а спиш до загального усіх устання. Устань, ти не вмер, бо не гоже тобі померти, увірувавши в Христа — життя всьому світові. Струси сон! Піднеси очі і подивись, якої тебе честі сподобив там Господь. І на землі не безпам’ятний залишив синів своїх».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.