ХОЛОДНОЯРСЬКА ПРОЩА. ДЕНЬ 2-й.

Військові пройшлися уславленими місцями Холодного Яру

 

Військовослужбовці, що приїхали на Холодноярську прощу, сьогодні зранку помолилися у Іллінській церкві за спокій душі гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Молитву в родовій церкві-усипальниці Хмельницьких очолив Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у співслужінні капеланів ПЦУ. Військові священики піднесли свої молитви за спокій душ загиблих воїнів російсько-української війни.

Після молитви за перемогу над ворогом, в храмі, якого зображено на п'ятигривневій купюрі, військовослужбовцям було проведено екскурсії історичними місцями Холодного Яру.

На хуторі Буда у церкві на честь Святого праведного Петра Калнишевського відбулася молитва за українських воїнів. Капелан Василь Циріль розповів військовим про історію новозбудованої дерев'яної церкви, яка стала першою культовою спорудою на прославу козака. Військові оглянули копію кам'яного каземату Петра Калнишевського. Як відомо святий козак відбував заслання на Соловках, там він і віддав Богу душу.

У Холодному Яру військовослужбовці побачили найбільший в Україні дуб Максима Залізняка, якому на думку вчених, понад 1 тисячу років. Зараз цей дуб символізує незламний дух нашого роду, адже повз крони цього древнього велета проходила не одна боротьба за волю та соборність нації.

У жіночому Мотронинському монастирі військові дізналися про священика Мелхиседека, який колись на цьому місці освячував шаблі козакам.

Із пам’ятника Богдана Хмельницького військовослужбовці побачили чудову панораму на увесь Чигирин. За сприяння відомого місцевого мецената Катерини Вікторівни Павленко солдати підкріпилися смачним обідом у столиці козацької держави.

Воїни у супроводі капеланів відвідали резиденцію Хмельницького та помолилися у відновленій церкві Святих апостолів Петра і Павла, яку колись спорудив відомий поборник православ’я митрополит Йосип Нелюбович-Тукальський.

Військовослужбовці дізналися про митрополита Йосифа, який свого часу розпорядився в усіх українських православних церквах України не поминати московського царя, як главу держави, та відстоював незалежність української церкви від зазіхань московського патріархату. Біля бароковї церкви святих апостолів споруджений пам’ятник цьому, без перебільшення, видатному церковному діячеві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .