ГУМАНІТАРНА МІСІЯ

Гвардійці доставили черговий гуманітарний вантаж з Латвії мешканцям Донбасу

 

У Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації пройшла робоча зустріч представників латвійської Республіки  на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкасом та керівником облдержадміністрації Олександром Куцем.

Цього разу волонтерські організації Латвії, Естонії та Швеції за підтримкою Національної гвардії України доставили близько 20 тонн гуманітарного вантажу – домашній текстиль, теплі речі, дитячий одяг та взуття. Загальною вартістю вантажу понад 10 000 євро.

«Ми маємо достатньо планів на майбутнє, серед яких, окрім гуманітарної допомоги, безкоштовна реабілітація військовослужбовців, дітей загиблих воїнів АТО/ООС. Також хочемо першими серед європейських країн відкрити на Донбасі Почесне консульство Латвії, щоб забезпечити швидку взаємодію. Звичайно не можна забувати і про роль Національної гвардії України, представники якої постійно нам допомагають у доставці вантажу до населення», – зазначив Юріс Пойканс.

Голова Донецької обласної військово-цивільній адміністрації наголосив, що латвійці одні з перших почали допомагати населенню Донбасу.

«Дякуємо, що ви не залишаєтесь байдужими до наших проблем. Наразі ми намагаємось долати виклики самостійно. Проте спільні соціальні проекти позитивно впливають на взаємини між нашими країнами», – зазначив Олександр Куць.

Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський подякував представникам делегації за підтримку населення.

Нацгвардійські машини з гуманітарним вантажем вже вирушили до населених пунктів, що знаходяться поблизу прифронтової зони на Донецькому напрямку. Разом з військовими у гуманітарну місію вирушив Головний капелан НГУ прот. Іван Михайлишин. Передача вантажу місцевим жителям завдяки допомозі латвійців здійснюється нацгвардійцями вже протягом п’яти років. Наступна допомога очікується наприкінці серпня. Шведські, латвійські та естонські волонтери вже розпочали збір допомоги для жителів Луганщини.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами ngu.gov.ua

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».