Голос України

У Європарламенті говорили про українських капеланів

 

"Ще недавно здавалося, що небо над Європою є безхмарним. Але тепер всі бачать, що «вітри повіяли, ріки розлилися», - сказав Патріарх Філарет у Європарламенті.

Головний месидж для європарламентарів Предстоятеля Української Церкви - бути свідомими європейської християнської ідентичності.

"Європа переживає кризу. Зовнішні виклики та внутрішні суперечності тривожать всіх нас, європейців.

Щоби дім наш встояв – маємо пам’ятати про його справжній фундамент, про справжні європейські цінності, коріння яких – у християнстві та в демократії.

Якщо будемо не лише пам’ятати про них, але і жити ними, втілювати їх у своїх щоденних справах, у суспільному житті, в політиці, в економіці, в житті держави – тоді зможемо протистояти всім негараздам.

А якщо будемо миритися зі злом – тоді не буде успіху. Бо якщо не опиратися злу, не боротися з ним, не зупиняти його – воно буде лише поширюватися. Історія нацизму і фашизму, так само як історія більшовизму, є доказом цього. Якби Європа не опиралася злу нацизму і злу більшовизму – то і досі б народи Європи були в рабстві та жили б у стражданнях, під загрозою терору і геноциду.

Як християни, ми повинні бути миротворцями, бо так нам заповідав Бог. Ми не повинні бажати війни. Але це не означає, що коли зло веде війну проти добра – ми маємо скласти руки, не опиратися злу. Відомими є слова англійського політика Едмунда Бьорка: «Єдине, що потрібне для тріумфу зла, – це щоби хороші люди нічого не робили», - сказав Патріарх Філарет.

У рамках доповідей української делегації європарламентарів познайомили з місією військових священиків України у час гібридної війни Росії. Про українських капеланів параламентарям об'єднаної Європи розповів Патріарший намісник митрополит Епіфаній (Думенко). 

"Навесні 2014 року Росія почала гібридну війну з Україною і захопила Крим, бойові дії розпочалися на Сході України. Священнослужителі Київського Патріархату масово включилися у волонтерську допомогу українській армії, яка була практично знищена попередньою проросійською владою. Своєю проповіддю та молитвою священики піднімають бойовий дух війська, надихають воїнів на подвиги мужності, терпіння й самопожертви. Дехто з них навіть мобілізувався у Збройні сили та намагався таким чином узаконити своє перебування та можливість пастирського служіння серед військових.

Коли активна фаза війни перейшла у так звану «окопну війну», діяльність священиків стала надзвичайно актуальною, адже виникла потреба допомагати військовослужбовцям у депресивних станах, повертати їм мотивацію, стримувати та розвіювати недовіру до командування та керівництва держави, особливо в умовах відсутності проукраїнських джерел інформації, коли телевізори та приймачі приймають тільки ворожі хвилі та передачі.

До нашої Церкви звернулося командування Збройних сил України, і священики відгукнулися, за власним покликом душі потягнулися з усіх єпархій України та, пройшовши підготовку, відправилися в бойові підрозділи. За схемою ротацій, почергово змінюючись, у служінні в зоні проведення АТО взяли участь майже 500 військових священиків".

Митрополит наголосив, що з часу офіційного запровадження капеланської справи УПЦ Київського Патріархату є беззаперечним лідером за кількістю військових священиків у Збройних силах України, Національній гвардії та Державній прикордонній службі України", - сказав митрополит.

Нагадаємо, у рамках візиту до Брюсселю, Святійший Патріарх Філарет взяв участь у конференціі «Україна в час незалежності: Православний Київський Патріархат обличчям до суспільства, що змінюється», котра відбулася у Європарламенті.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.