ФРОНТОВІ ДРУЗІ

У Львові відкрилась фотовиставка капелана Андрія Дуди

 

"Гідність та внутрішня краса українських військових проявляється і у відношенні до друзів наших менших, а їх на фронті чимало- і покинутих внаслідок бойових дій, і тих, що несуть професійну службу. А в умовах війни дружба між людьми та тваринами найбільш чуттєва та віддана." - розповідає автор світлин капелан Андрій.

Отець Православної церкви України зі Львова Андрій Дуда – волонтер із перших днів бойових дій на Донбасі, військовий капелан – із 2015 року. Щоб залишити у пам’яті людей правду, взяв у руки і фотоапарат.

"Ось такі дивні речі-фронтові фотографії, в них міститься згусток людської історії. Коли їх споглядаєш, то важливим є зрозуміти цих людей: про що вони до нас промовляють і не обмежувати сприйняття лише емоцією, яку отримуєш від споглядання" - каже капелан.

Бійці кажуть, що коти і собаки часто не лише психологічно їм допомагали, але й рятували фізично. Вважають, що турбуватися про тварин – це антистресова терапія.

Фотовиставка відкрилась 17 липня у Військово-медичному клінічному центрі західного регіону. Священник фотографує українських військовослужбовців на передовій із їхніми улюбленцями – собаками і котами.

"Найперше, хочу донести до глядача, що моральний імператив потужніший від гарматної сили. І власне цей всеперемагаючий Божественний закон наші захисники в повній мірі втілюють своїм життям. По-друге, необхідно закарбувати те, що, на жаль, є тлінним, що може постраждати від плину часу і свавілля влади.
І по-третє, наголосити, що свобода- це можливість любити і захищати. Любов- право вільної людини, яке люто ненавидять тирани. Вставши на захист зраненої правди- стаєш вільним, а тому стаєш сильнішим." - додав військовий священик.

Кожна світлина військового капелана Андрія Дуди – це окрема історія бійця і його чотирилапого улюбленця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО