ДУХОВНИЙ ОСЕРЕДОК В ООС

Голова СУВД освятив нову дерев'яну капличку неподалік лінії зіткнення

 

Київ - Карлівка. Саме таким був маршрут Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) цими днями. Довга дорога довжиною в 10 годин лягла на туманний Донбас. Там на митрополита чекали військовослужбовці, селяни і капелани, щоб він звершив освячення каплички та іконостасу.

Дерев'яна церква побудована без жодного цвяху має цікаву історію. Її за старовинними технологіями зводив зі своїми синами Богдан Кашуба. Проєкт храму розробив український архітектор Богдан Гринько.

Хоч каплиця не може похвалитись давністю, проте її прикрашають і милують око неймовірні ікони із колекції Мирона Угрина написані Олександром Охапкіним. Художник Тарас Лозинський подарував намальовані маслом на склі в гуцульському стилі ікони для іконостасу. А його оформлення взяв на себе скульптор по дереву Володимир Вороняк. Вітражі для вікон зроблені художником світового рівня Андрієм Бокотеєм.

Рушники вишиті майстринею Людмилою Сєдовою на західній Україні, але узор на них, притаманний саме Донецькому краю. Капелан Олександр Агарков, який часто тут буває, каже, що і панікадило, і вітражі виконані і відлиті вручну. Дзвін вилитий і привезений з Польщі, а на Буковині виготовлено дерев’яну черепицю з ґонту площею 220 метрів. Минулої неділі в цьому храмі звершили Таїнства Хрещення над дитиною волонтерів із Запоріжжя. Також у цей самий час тут прийняли Таїнство Шлюбу добровольці медики.

Після спільних молитв, читання псалмів, і прохань до Бога капличку можна вже називати на честь святої праведної Анни.

Фундатором церкви виступив Мирон Угрин. Він зубний лікар. Спочатку спільно із волонтерами запустив сучасний зубний кабінет на колесах під назвою “Тризуб Дентал”. З часом проєкт розрісся і налічує білше сотні зубних медиків-волонтерів. Волонтери "Тризуб Дентал" вже четвертий рік поспіль лікують зуби українським військовослужбовцям із особового складу Об'єднаних сил.

Згодом спонтанно виникла ідея у побудові храму. Так і постала дерев'яна церква, яка 17 грудня була освячена. Напередодні померла мати головного фундатора. В кінці освячення храму за її душу і упокоєння в Царстві Божому молилися капелани.

Митрополит Іоан виголосив проповідь у якій пояснив різницю між ворогами і вбивцями, злодіями й розбійниками.

"Ворога треба любити - пише святе Писання. А хто цей ворог? Це люди які поруч з нами. Так і ми українці повинні прощати один одному, мати єність.А ті хто на нас напали і прийшли зовні загарбати нашу землю не є ворогами, а злодіями, розбійниками і вбивцями. Їх не потрібно любити, а захищатися від них навіть зі зброєю в руках. Тому Господь дає найбільшу заповідь любові: “Немає більше любові від тієї, як хто душу свою покладе за друзів своїх”".

Старший сержант Олег Сидун з Хмельниччини ділиться думками. Каже, що звання не має значення, а має значення військова служба і справи які людина робить на війні. У той самий час він розповів про польову стоматологічну клініку “Тризуб Дентал”. Каже що тут якість світового рівня і доступні практично всі види послуг.

Поки ми говорили до нас підійшов ще один захисник, якому якраз поміняли коронки, тому він не міг добре говорити. Ми всі трохи пожартували над цим і пішли обідати. "Без гумору тут ніяк" - говорять військові. Вони радіють, що поки будть приїжджати лікувати зуби зможуть зайти в храм і помолитись і заспокоїти душу, посповідатись, наблизитись з Богом.

Капличка для військовослужбовців Об’єднаних сил працюватиме цілодобово, як і стоматологічний волонтерський проєкт «Тризуб дентал».

Владика Іоан був запрошений на дружнє спілкування до медичної служби ДУК Правий сектор, де він благословив їжу і познайомився із волонтерами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.