ДРУЗІ МЕНШІ І В БІДІ

У столиці відкрилася фотовиставка військового капелана Андрія Дуди під назвою "Фронтові друзі"

 

У Центральному будинку офіцерів відкрилася фотовиставка військового капелана Андрія Дуди під назвою "Фронтові друзі".

- Гідність та внутрішня краса українських військових проявляється і у відношенні до друзів наших менших, а їх на фронті чимало - і покинутих внаслідок бойових дій, і тих, що несуть професійну службу, - говорить автор ідеї капелан отець Андрій.

Це не перша презентація робіт капелана. Досі вже відбулося кілька подібних виставок. На своїх світлинах, зроблених у моменти звичайного солдатського побуту на війні, капелан намагався відобразити більш ніжну частину життя на передовій, не бойову, а таку, що наповнена почуттями любові від спілкування з братами нашими меншими.

Собаки і кішки, виснажені та знедолені потрапляли у військові підрозділи, де їх радо приймали наші захисники, рятували від голодної смерті і поневірянь, ділилися найнеобхіднішим. Чотирилапі друзі відплатили великою вдячністю за великодушність людини - вони стали вагомою психологічною підтримкою для воїнів в умовах затяжної окопної війни, а часто й реальною бойовою одиницею військового підрозділу. Люди, гнані війною, з різних причин дуже часто залишали тваринок в розбитих будинках напризволяще. Деякі дичавіли, а деякі - просто гинули від голоду та морозів. На щастя, військові багатьом з них дарували друге життя.

- Тут на світлинах показані звичайні військовослужбовці, які зараз разом із собачкою, а через хвилину вони можуть бути у бою. Це тому, що вони також звичайні люди. І дивлячись на ці фотографії, я кажу - Україна буде, Україна має велике майбутнє, - ділиться своїми враженнями від виставки начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України генерал-лейтенант Олег Грунтковський.

Співорганізаторами фотовиставки виступив Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Синодальне управління військового духовенства, Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України, 58-й будинок офіцерів Львова, 88 окрема десантно-штурмова бригада, а також княжа парафія Святителя Миколая м. Львова, де й проводить служіння капелан Андрій Дуда. 

Оглянути фотороботи капелана завітав голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у супроводі першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника. Також у залі виднілися й обличчя тих капеланів, добрі емоції яких відображенні тут на світлинах. Але не тільки. Тут же в обіймав кошеняти ми бачимо й самого автора фоторобіт отця Андрія Дуду, народну депутатку Софію Федину, а разом з ними й радісні посмішки військовослужбовців, для яких теплий контакт з домашніми улюбленцями є добрим антидепресантом. 

Доповнив вечір виступ всесвітньовідомої чоловічої хорової капели «Дударик». Упродовж презентації фотовиставки прозвучали маловідомі козацькі пісні, а також ті мотиви, які для себе колись наспівували українські Січові Стрільці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»