ДОСВІДОМ БАГАТІ

У столиці завершилися курси з питань розвитку капеланської служби

 

Сьогодні завершився спільний курс з питань розвитку капеланської служби для військового духовенства, котре несе служіння в Збройних Силах України. Як повідомлялося раніше, спільні навчання були організовані Королівською Канадською службою капеланів, яка готує священників для Канадських Збройних Сил. 

Упродовж двох тижнів 26 капеланів різних конфесій, котрі з’їхалися до столиці, обмінювалися досвід свого особистого служіння в армії. А це капелани Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, а також протестантських церков. Всі вони разом із закордонними колегами мали спілкування та дискутували про будні своєї роботи, а також перспективи розвитку капеланського служіння.

Капелани Канади не вперше діляться своїм досвідом. Підвищення рівня кваліфікації є важливим для обох сторін, як для українських військових священників, так і для капеланів Королівської канадської служби.

Привітати капеланів України та Канади завітала новопризначений посол Канади в Україні Лариса Галадза, яка й сама має українське походження. На її переконання, всебічний обмін досвідом між Україною та Канадою має стати визначальним для укріплення дружніх стосунків між обома країнами.

З вітальним словом також виступив аташе з оборони Канади полковник Р.М. (Роб) Фостер.

За словами коменданта Школи та центру капеланських військ ЗС Канади підполковника Гордона Мінтса, зміни, які відбулись з часу їхнього минулого візиту в Україну два роки тому, вражають. На його думку за цей період українські капелани навчились краще будувати взаємодію і мирно співпрацювати із капеланами інших конфесій.

Від імені голови СУВД митрополита Іоана присутніх привітав Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник. Він назвав символічним цей день, коли  завершуються спільний курс розвитку капеланства, адже сьогодні в Україні відзначають пам’ять святом святого апостола Андрія Первозванного, апостола, який приніс на наші землі світло Євангелія про вічне життя з Богом.

- Впевнені, що отримавши нові знання, ми зможемо започаткувати новий шлях військового капеланства в Україні. Від імені усіх капеланів я дякую нашим канадським друзям, стараннями яких ми отримуємо правильне розуміння та бачення служіння капелана на благо українського воїна, - говорить о. Тарас.

Дякуючи канадським колегам з їхню добру ініціативу, прот. Тарас Мельник подарував Королівській Канадській службі капеланів ікону Покрови Воїнської. Разом з подарунком капелан презентував початок всеукраїнської акції “Воїни під покровом Богородиці”, яку започаткувало Синодальне управління військового духовенства.

З привітальними словами виступили також представники капеланського служіння інших конфесій, які взяли участь у спільному курсі. Всі вони закликали своїх колег спільно будувати місію капелана в Україні. 

- Канадські капелани презентували нам свій досвід роботи з військовими. Пріоритетним було висвітлення міжконфесійної діяльності, коли кожна конфесія, представлена у війську, виконує суміжну роботу, що направлена на сприяння духовного розвитку солдата, а не на прозелітичні дії. В Україні всі ми, капелани, - самоучки. Нас війна вчила. Тому дуже важливо всім нам консолідуватися, створити єдиний центр, який би допоміг зробити нашу місію більш продуктивною, - ділиться своїми враженнями після проходження курсів капелан Святослав Юрків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»