ДОРОГА ДО ХРЕСТИТЕЛЯ

У столиці відбулася Хресна хода на відзначення 1031-ї річниці Хрещення Руси-України

 

Сьогодні у столиці відбуваються загальнодержавні святкування з нагоди 1031-ї річниці Хрещення Руси-України. Святкову літургію у Святій Софії Київській зранку звершив Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, у співслужінні єпископату, духовенства та вірних Православної Церкви України. Як повідомлялося раніше, до столиці з’їхалося більше сотні капеланів, які привезли з собою молитви солдатів, їхніх батьків та рідних.

Продовженням святкових заходів стала Хресна хода до пам’ятника Хрестителю Руси князю Володимиру Великому, до якої долучився 5-й президент України Петро Порошенко, а також урядовці, народні депутати України, дипломатичний корпус, а також всі ті, приїхав сьогодні до Києві з регіонів задля участі в урочистостях.

Велелюдна хода розпочалася від Софійського собору, очолювана капеланами Синодального управління військового духовенства. Представлені окремою коробкою у ході, капелани пронесли вулицями Києва до Володимирської гірки ікону Воїнської Богородиці, яка є покровителькою усіх українських військовослужбовців.

Предстоятель Православної Церкви України привітав всіх присутніх з величним святом та подякував за спільну молитву. Митрополит Епіфаній наголосив, що Об’єднавчий собор відкрив нову сторінку буття православ’я в Україні, проте є багато завдань та викликів, які стоять перед Українською Церквою.

- Нині перед нами стоять нові завдання, що в сутності своїй дуже нагадують працю, яку звершив святий рівноапостольний великий князь Володимир. Найперше, як він зміцнював єдність Київської держави, ми теж повинні зберігати нашу церковну єдність, сприяти об’єднанню навколо Київського престолу всіх православних дітей України, дбати про суспільний мир та злагоду. Як князь Володимир дбав про поширення віри христової, ми також маємо продовжити працю з духовного оновлення українського народу, маємо новим його поколінням відкривати спасительну істину православної християнської віри. Як віра самого рівноапостольного князя виявилася в ділах милосердя до ближніх, ми теж з вами повинні дбати про благодійність, допомагати тим, хто потребує нашої з вами уваги і підтримки, – cказав до громади Блаженнійший Епіфаній.

Головний капелан України митрополит Іоан (Яременко) відзначив велику присутність капеланів на ході, багато з яких приїхали до столиці на святкування прямо з нульового рубежа.

- Велика подяка нашим військовим священикам, котрі прибули до столиці на святкування. Це говорить про їхню непохитну позицію та міцний патріотичний дух. Вони завжди духовно підтримують військових, де є необхідність. І сьогодні вони молилися разом з військовослужбовцями за мир в Україні та швидку поразку агресора, - говорить митрополит Іоан.

Біля підніжжя пам’ятника князю Володимиру Митрополит Епіфаній виголосив молитву за Україну. Єпископат, духовенство, капелани, військовослужбовці та багатотисячна православна громада України молилася разом з Предстоятелем Церкви, щоб Господь за молитвами рівноапостольного князя Володимира дарував нашій державі мир та благоденство. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Заходи в військовому ліцеї

Cвяткування з нагоди «Дня захисника України»