ДОПОМОГА ДІТЯМ

Капелани подарували дітям краковецького інтернату справжню міні-ферму

 

Вчора капелани разом з американськими та литовськими військовими відвідали вихованців Львівського інтернату та подарували дітям справжню міні-ферму.

Відвідувати інтернат на Львівщині для капелана Святослава Юрківа та капелана Тері Белла за роки співпраці вже стало доброю традицією. Останній раз капелани відвідали дітей місяць тому. Цього разу до поїздки долучився капелан 184-го навчального центру Тарас Свищ.

Кози, гуси, індокачки, вівці та кури стали новими друзями вихованців Краковецького інтернату на Львівщині. Міні-ферму дітям подарували американські військовослужбовці. Керівники спеціалізованого навчального закладу кажуть, що тваринне господарство – не лише засіб соціалізації дітей, а й зоотерапія.

Вихованець інтернату Андрій Дутчак зголосився доглядати за двома овечками та бараном: "Треба взяти всипати овес, занести, поставити їм в клітку. Вони будуть їсти".

А до курочок поспішає Максим Цидуляк. Хлопець уміло бере в руки птаха та розповідає, як правильно за ним доглядати: "Файно, не бити їх, файно поводитися. Заганяти палкою і все. Бавитися, доглядати їх, і яйця будуть. Їсти на кухні".

"Це навчить, їх як доглядати за тваринами. Наприклад, як збирати курячі яйця", – каже військовослужбовець ЗС США Джон Брайн.

У Краковецькому навчально-реабілітаційному центрі – півсотні дітей, які потребують особливого підходу. Керівники інтернату кажуть: для таких дітей фермерство – не лише зоотерапія, а й соціалізація.
"Не кожна дитина піде навчатися далі, є такі, що залишаюся вдома. І вони не можуть себе реалізувати, не можуть себе віднайти. Тому, доглядаючи за тваринками, вони знають, що це можна самому з'їсти ту твариночку, яйця з'їсти, можна реалізували продукт і жити далі. Це для них важливо, як навчитися жити далі, коли ми закінчимо цей заклад", – наголошує директор навчально-реабілітаційного центру Наталя Франків.
Вихователі також привчають дітей вирощувати городину.

Не обійшлося і без дружнього футбольного матчу, який із нетерпінням чекали як хлопчаки так і капелани. 
Окрім міні-ферми, дітям привезли побутові товари, речі особистої гігієни та солодощі.

Щасливі діти не приховували своєї радості та захоплення, кожен намагався погладити тваринок, пригостити сіном чи зерном. Опісля військові частували дітей гостинцями та передали необхідні речі для потреб закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації