До параду готові

Зранку 21 серпня 2017 року на території Михайлівського Золотоверхого монастиря Києва відбулася урочиста подія за участі воїнів Національної гвардії України. Еліта нацгвардії у святковому однострої вишикувалися на площі перед Михайлівським собором, щоб отримати благословення перед проходженням парадним розрахунком у День Незалежності України головною вулицею столиці. 

Традиційно гвардійці НГУ активно готуються до проведення військового параду на честь національного дня Незалежності. Кожного року військові священики - капелани благословляють їх на проходження парадним розрахунком вул. Хрещатик. Цього ж року традиційне священиче благословення відбулося на території Михайлівського монастиря Києва, який став символом незалежної та нескореності нашого народу.

Головний військовий священик НГУ прот. Іван Михайлишин розповів, що командування Київського північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України звернулося з пропозицією до Управління військового духовенства благословити гвардійців НГУ перед проходженням парадним розрахунком у день Незалежності України. «Ця подія важлива як для Церкви, так і для Національної гвардії. Ми спільно помолимося, попросимо у Бога благословення на гарний прохід строєм головною вулицею столиці», - говорить прот. Іван Михайлишин. 

На території Золотоверхої обителі гвардійців вітав намісник архієпископ Вишгородський Агапіт. «Сьогодні ми зібралися, щоб помолитися за нашу державу Україну, за наше славне військо і для того, щоб ви отримали Боже благословення напередодні великого свята Дня Незалежності України», - сказав владика. Архієпископ Агапіт передав вітання всьому українському воїнству від Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та побажав воїнам здоров’я, а головне сили духу для того, щоб вірно служити Українській Державі і захищати її від ворогів.

Очолив молитву благословення для гвардійців Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко). Звертаючись до гвардійців, голова СУВД передав вітання від усіх військових священиків УПЦ Київського Патріархату, які звершують своє служіння у всіх силових структурах України. «26-та річниця незалежності нам нагадує, що кожного року ми все далі і далі відходимо від московського ярма. З нами пам’ять князів – великих будівничих Київської Руси. З нами пам'ять і приклад великих гетьманів України, які боролися і виборювали свободу і державність нашого народу. Пам'ять ватажків повстань за свободу Гайдамаччини, Коліївщини, Холодноярського повстань. Зараз , коли ми уже 26-й рік маємо цей великий дар від Бога – свою державу – найбільшу повагу і довіру свого народу мають воїни і Церква. Тому не випадково, що цього року служба військового духовенства розпочала свою діяльність і у вашій структурі. Ми пишаємося, що маємо можливість серед вас служити своєму народу. Закликаємо Боже благословення, щоб ви якомога краще звершували своє служіння і свою присягу. Разом ми переможемо будь-якого ворога», - сказав владика.

Митрополит Іоан наголосив, що парад військ, який відбудеться у День Незалежності в Києві, головно призначений для того, щоб утвердити віру нашого народу в те, що українська армія міцно захищає нас і твердо боронить кордони України.

Після урочистого молебню митрополит Іоан разом з архієпископом Агапітом та військовими капеланами, які йому співслужили, окропив усіх гвардійців та командування НГУ на площі освяченою водою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО