Дискусія на засіданні Ради

15 жовтня 2015 року відбулось засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України (надалі – Ради).

Під час плідної роботи члени Ради обговорили актуальні проблеми та механізми їх вирішення в частині встановлення функціонування  інституту військового духовенства (капеланства).

Враховуючи військово-суспільну ситуацію та практичні приклади деструктивної роботи священнослужителів Української Православної Церкви (загально вживана назва УПЦ (Московського Патріархату) в військових підрозділах, Головою Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату було подано наступне звернення до членів ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

«На даний час УПЦ (МП) офіційно та публічно не признає Російську Федерацію агресором, не одноразово були виявленні факти зберігання зброї та покривання і пряме благословення представниками УПЦ (МП) сепаратистів та іноземних найманців, особистої участі священиків вищезазначеної конфесії в бойових діях із зброєю проти Української армії. На тимчасово окупованій території АРК Крим, дана конфесія передала майно у власність РПЦ, тим самим виконавши програму російсько-фашиської ідеології -  «Руській мір. Дана ідеологія на теперішній час активно проповідується окремими священнослужителями УПЦ (МП) на території України. Певні представники церковної ієрархії УПЦ (МП) нагородженні вищими відзнаками країни агресор .

Враховуючи вимоги Положення та чинне законодавство України вважаємо, що дана конфесія не може перебувати в складі Ради.

Відповідно до Положення відсутня процедура виключення конфесії із складу Ради, а тому пропонуємо внести наступні зміни до Положення:

Додати пункт 3.11 Членство в Раді релігійного об’єднання (конфесії) може бути призупинено за рішенням Ради в разі не відповідності діяльності конфесії меті створення Ради.

Пропонуємо звернутись до відповідних державних органів про надання фактів (доказів) відповідності чи не відповідності діяльності УПЦ (МП) меті Ради, а саме:

  • формування механізмів взаємодії Армії і Церкви з питань задоволення релігійних потреб, духовного, патріотичного виховання військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їх сімей;

  • підвищення морально-психологічної стійкості та готовності особового складу до захисту Батьківщини»

 

Майже всі члени Ради погодились з актуальністю проблеми та прийняли рішення обговорити її в межах своїх конфесій (релігійних організацій).

З повним текстом звернення можна ознайомитись ТУТ.

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО