ДІАЛОГ КОНТИНЕНТІВ

Нашим бажанням є допомогти розвинути капеланську службу в Україні, - капелан Тімоті Малард

 

У рамках міжнародного капеланського співробітництва на запрошення Синодального управління військового духовенства до Києва з триденним візитом прибув Головний капелан сухопутних війська США в Європі (7 армія) полковник Тімоті Малард.

Першим пунктом знайомства зі столицею для полковника Тімоті Маларда та його помічників став Михайлівський Золотоверхий монастир, що є новітнім символом відродженої української нації. Гостей вітав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), який сам у недалекому минулому був насельником цього монастиря. Митрополит Іоан розповів гостям про роль обителі під час подій Революції Гідності на столичному Майдані, а також ознайомив з картинною галереєю Київської православної академії, де зображені усі митрополити Української Церкви від часу прийняття Київською Руссю християнства.

З великою люб’язністю гостей вітав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Предстоятель Православної Церкви України розповів історію формування капеланства з часу здобуття незалежності Україною та окреслив шлях, яким Церква прямує в напрямку налагодження роботи священиків серед війська.

- Ще п’ять років тому капеланство в Україні певною мірою існувало тільки на папері, але з початком війни на сході України Головою Синодального управління військового духовенства було призначено митрополита Іоана (Яременко), який зумів за ці роки добре попрацювати заради розбудови інституту капеланства в Україні. Зараз наша Церква через капеланів найбільше присутня в українській армії. Але те, що нам потрібно – це досвід. Тому ми переймаємо досвід тих країн, де інститут капеланства розвивається уже протягом століть, - сказав предстоятель Православної Церкви України.

Розповідаючи про місію капеланів у США, капелан Тімоті Малард зауважив, що історія капеланства в США перегукується з історією капеланства в Україні.

- Багато американців напевне й самі не знають, що капеланство в Америці є старшим навіть за саму націю. Коли відбувалася війна з британцями, тоді генерал Вашингтон спочатку заснував піхоту як основний вид збройних сил, а другими в списку були капелани. Тому що він знав, що віра є дуже важливою для успіху війська. Звичайно ж нашим бажанням є, завдячуючи нашому багатолітньому досвіду, допомогти розвинути капеланську службу в Україні, - сказав він.

Полковник Тімоті Малард визначив, що найголовнішою перспективою їхньої співпраці з українськими капеланами є налагодження конструктивного діалогу та підтримка України у період становлення інституту капеланства.

- Сьогодні з думкою про Господа Бога я сподіваюся, що зможу прислужитися Україні якомога більше і якомога ефективніше, - сказав полковник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»