БРИФІНГ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Впровадження служби військового духовенства в Збройних Силах України та перспективи її розвитку

 

Сьогодні, 27 грудня, в Прес-центрі Міністерства оборони України відбувся брифінг щодо впровадження служби військового духовенства в Збройних Силах України та перспективи подальшого розвитку. 

Про важливість розвитку служби військового духовенства в Збройних Силах України розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України підполковник Олексій Терещук.

Також у брифінгу взяли участь Перший заступник Голови Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України (ПЦУ) протоієрей Тарас Мельник, заступник Керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) отець Андрій Зелінський та представник Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п’ятидесятників пастор Юрій Сабадаш.

За словами підполковника Олексія Терещука, з перших днів бойових дій на Сході України, в умовах надзвичайних морально-психологічних та фізичних навантажень, українські військовослужбовці потребували духовної підтримки.

Враховуючи це, керівним складом Збройних Силах України у взаємодії з релігійними організаціями було невідкладно вжито заходів щодо залучення священнослужителів на волонтерських засадах та розпочато роботу щодо створення кадрової служби військового духовенства.

В липні 2014 року при Штабі АТО запрацювала перша капличка з капеланом Української Греко-Католицької Церкви отцем Андрієм Зелінським, а на кінець 2014 року переважна більшість військових частин, які виконували бойові завдання в зоні антитерористичної операції, вже мали на волонтерських засадах своїх духовних наставників.

«Станом на кінець 2018 року, завдяки тісній взаємодії з релігійними організаціями відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України вдалось забезпечити проведення 4883 ротацій священнослужителів на волонтерських засадах, які здійснювали і здійснюють душпастирську опіку, моральну та духовну підтримку військовослужбовців під час збройного захисту України», - сказав підполковник Олексій Терещук.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник нагадав учасникам брифінгу, що священики УПЦ Київського Патріархату ще з початку 90-х років перебувають поруч з військовими, проте тільки в останні роки капеланство в Збройних Силах України набуло означених форм. Особливим чином до цього спричинилася війна, розвернута Росією на сході України.

- Ми брали участь у всіх заходах, які допомагали розвинути капеланську службу України. Ми брали участь у багатьох перемовинах на міжнародному рівні, переймаючи досвід країн-учасниць НАТО. Ми збагнули, що закордонний досвід слід переймати, але з певним обміркуванням, адже в Україні, на нашу думку, слід створити особливу модель, яка б відповідала національним потребам і традиціям, - сказав капелан. 

Також о. Тарас розповів про досвід ротаційного служіння військовим в умовах ведення реальних бойових дій, який отримали православні священики.

- У нашій Церкві відбулося 25 ротацій, під час яких понад 600 священиків пройшли через фронт. Наша позиція була проста. До створення ротаційного порядку наші священики їздили на схід України, але виключно як волонтери. Священики приїжджали, привозили допомогу, спілкувалися, молилися і їхали додому. Тоді ми чітко зрозуміли, що постійно духовної допомоги для військовослужбовця у такому випадку не має. Тому було прийнято рішення, що кожна ротація буде відбуватися не менше 30 днів. Цьому передувала тижнева підготовка на базі Київської православної богословської академії, також тижнева військова підготовка на базі наметового містечка на о. Труханів в умовах наближених до тих, які чекали на капеланів. Після навчання за розпорядження Начальника Генерального штабу капелан відряджалися в зону АТО. Синодальним управлінням за цей період було здійснено багато проектів і ми готові й надалі працювати та розвивати капеланське служіння серед військових України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами mil.gov.ua

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі