Багаті досвідом

Капелан з України зустрівся з канадським колегою

 

Вкінці червня військовий священик 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Святослав Юрків під час візитк до Канади відвідав містечко Петавава (провінція Онтаріо), котре заселене здебільшого сім’ями військовослужбовців. Тут капелан відвідав найстарішу військову базу Збройних сил Канади з тією ж назвою – Петавава.

Подорож українського військового священика відбувалася в рамках візиту до канадського капелана Гумберто Лопеса, який свого часу відвідував Україну під час однієї з ротацій канадських військовослужбовців на Яворівському полігоні. Капелан з приємністю згадує Україну, гостинність наших людей, показує одну за одною фотографії тих місць, де він встиг побувати. Планує й туристичну поїздку до України всією сім’єю.

Отець Святослав ознайомився з програмою капеланського служіння на військовій базі в Канаді. Тут кожен з 18 капеланів опікується конкретною групою людей, а також їхніми сім’ями. Для задоволення релігійних потреб у військовому містечку є два гарнізонні храми – римо-католицький та протестантський. Кожен обирає своє і для цього створені всі умови.

Канадський капелан провів для українського колеги екскурсію військовою базою та музеєм, що знаходиться на її території. 

Своїми враженнями особисто поділився о. Святослав:

«Вражений тим, як Канада турбується про кожного військовослужбовця та його сім’ю. Такі висновки роблю з того, як проживають солдати в гуртожитках (одинокі) та сімейних будинках, а також з того, як функціонує військове містечко (а це 17 тисяч мешканців!).

У неділю разом з капеланом побував у протестантській каплиці святого Георгія. Як гість з України мав слово до усіх присутніх. Познайомився з іншими капеланами, які були на богослужінні. Спостерігали, як живе військова християнська громада у містечку. Важливим моментом для них є те, що після молитви завжди передбачений чай, кава, солодощі, а головне спілкування членів громади. Дехто, підходячи, говорив, що має українське коріння, родичів у нас, розпитували як ми живемо, запрошували до себе знову».

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі