АРТ-ТЕРАПІЯ

Біль перероджений у віру, надію, любов

 

Понівечені війною не тільки фізично, а й морально, українські військові стараються повернутися до нормального життя, завдяки арт-терапії у реабілітаційних центрах. Днями виставку їхніх картин під назвою «Біль перероджений у віру, надію, любов» презентували в Рівненській обласній бібліотеці для молоді.

Військовослужбовців строкової служби військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вразила майстерність виконання писаних на склі творів та їх глибокий зміст.

Організатор та ідейний натхненник ідеї сакрального малюнку на склі волинянин Руслан Кашаюк - ветеран добровольчого батальйону «Айдар». Він відчув на собі вплив мистецької терапії і тепер радо ділиться навичками зі своїми побратимами. Щоправда, сам Руслан на презентацію виставки приїхати не зміг. Її відкривав капелан Сергій Лучанін словами: «Ми бачимо сьогодні високодуховні і глибокозмістовні ікони, це навіть не картини. Тому що сьогодні ми бачимо панно, яке об’єднало весь світ небесний, божественний і цей світ прийняв тих, які сьогодні називаються героями України».

Присутнім продемонстрували невеликий сюжет про історію створення виставки. Автори робіт – це військові з різноманітними травмами. Дехто з них не може говорити через контузію, іншим важко навіть пензлика тримати в руках, треті пересуваються на візках. Їх усіх об’єднало бажання творити.

«Це вражає, - ділиться враженнями нацгвардієць Дмитро Кашлюченко. – Ці люди пережили страшні випробування. І не втратили силу духу. Картини самі по собі дуже гарні. Радує, що ветерани можуть таким чином відновити своє здоров’я».

Нацгвардійці мали також змогу поспілкуватися із Сергієм Пандраком – ветераном АТО, який втратив під час боїв нижню кінцівку. Він поділився з ними спогадами про період, коли був на передовій, побажав сили духу. Також ветеран наголосив на тому, як важливо для військових дбати про свою фізичну форму, адже, на його думку, це в рази збільшує шанси вижити в зоні бойових дій.

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.