АРМІЯ І ВІРА

У Рівному відбулася нарада капеланів ОК «Захід»

 

8 квітня відбулася робоча поїздка Першого заступника голови СУВД Тараса Мельника до регіонального відділу СУВД “Захід”, де він  зустрівся з командувачем військ оперативного командування «Захід» генерал-лейтенантом Олександром Павлюком, виконувачем обов’язків начальника Рівненського обласного військового комісаріату полковником Валентином Ревком, а також із старшим військовим священиком регіонального відділу СУВД «Захід» протоієреєм Тарасом Волянюком та капеланами регіону.

Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку військового капеланства, душпастирської, релігійно-освітньої роботи з особовим складом в зоні ведення бойових дій та під час відновлення боєздатності у пунктах постійної дислокації військових частин. Було визначено головні напрямки подальшої співпраці.

Капелан Тарас Мельник поінформував присутніх про роботу та перспективи розвитку військового капеланства у Збройних Силах України.

- Сьогодні приблизно 85% військового духовенства є представниками Православної Церкви України. Греко-Католицька Церква є другою за кількістю військових капеланів в українському війську. Із початком російської агресії капеланство у Збройних Силах України набуло означених форм. Упродовж усього часу військового конфлікту відбулося понад 25 ротацій, організованих Синодальним управлінням військового духовенства, під час яких понад 600 священиків пройшли через фронт - розповів капелан.

Не оминув капелан і теми міжнародної співпраці.

- Ми брали участь у багатьох перемовинах на міжнародному рівні, переймаючи досвід країн-учасниць НАТО, який би допоміг розвинути капеланську службу в Україні. Аналізуючи, ми збагнули, що закордонний досвід слід переймати, але з певним обміркуванням. В Україні, на нашу думку, слід створити особливу модель, яка б відповідала національним потребам і традиціям, - зазначив священик Тарас Мельник.

Звертаючись до капеланів, командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк зауважив, що довіра українського народу до армії та Церкви на даний час є найбільшою.

- Напруження відчувається саме зараз, коли вирішується майбутнє нашої країни. Але сьогодні всіх нас об’єднує щось більше, ніж військо – спільні цінності, спільна мета, спільні інтереси. Саме за такі цінності ми й воюємо, наближаючи нашу перемогу, - підкреслив генерал-лейтенант.

По обіді у Покровському кафедральному соборі Рівного Перший заступник Голови СУВД Тарас Мельник зустрівся з капеланами регіонального відділу СУВД «Захід». Під час зустрічі було визначено головні напрямки подальшої роботи капеланів на посадах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО