АНОНС

 

З 24 по 27 серпня 2017 року з благословення та за підтримки Святійшого Філарета Патріарха Київського і всієї Руси-України відбудеться широкомасштабний духовно-просвітницький та благодійний проект "Холодноярська Проща".  

 

Місце проведення: територія сільських громад Черкащини та місто Київ.

 

Проект започатковано 2015 року із освячення Святійшим Патріархом Філаретом новозбудованої церкви на честь Багатостраждального Петра Калнишевського на хуторі Буда, що знаходиться на території урочища «Холодного Яру», а також проведення молебеню на закликання Святого Духа на початок проведення щорічної Холодноярської Прощі.

 

Проект приурочений до державного свята Хрещення Руси Хрестителем Рівноапостольним князем Володимиром та вшанування подій Української революції 1917-1921 років.

 

Проект проходить під гаслом: "Одне Хрещення – Єдина Церква і Єдина Держава"

 

Проект «Холодноярська Проща» стане новим способом паломництва патріотичного, активно налаштованого населення України, військовослужбовців ЗСУ та членів їх родин до колиски державотворення, місць заснування визвольних національних рухів та осередків, місць єднання Української Нації.

 

Мета Проекту:

- реабілітація військовослужбовців – ветеранів АТО та психологічна допомога їм повертатися до цивільного життя; 

- духовно-патріотичне виховання українців, що переселилися зі Сходу України, втікаючи від війни, перетворення їх на свідомих державно-орієнтованих громадян з активною патріотичною позицією;

- піднесення статусу державного свята Хрещення Київської Русі на більш високий рівень, відзначення та поширення його значущості серед громадян України.

 

Статус Проекту: міжнародний, всеукраїнський, реабілітаційно-мотивуючий, духовно-просвітницький, військово-цивільний, сімейний, православний, благодійний.

 

Засновник та організатор Проекту – Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату (СУВД) та Черкаська Єпархія УПЦ Київського Патріархату.

 

Проект відбувається за підтримки Міністерства культури і науки України, Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства молоді і спорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Черкаської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та сільських рад Черкащини.

 

 Учасники Проекту:

– військовослужбовці та ветерани Збройних сил та інших військових формувань України;

– військові священики УПЦ Київського Патріархату;

– священики УПЦ Київського Патріархату з усієї України;

– переселенці зі Сходу України та їх сім’ї;

– громадські організації, громадські рухи, Українські спілки;

– студенти православних богословських академій УПЦ Київського Патріархату в якості волонтерів;

– студенти ВНЗ з усієї України в якості учасників та волонтерів. 

 

Концепція Проекту:

 

«Холодноярська Проща» це - православне паломництво для військових та цивільних, патріотично-налаштованих громадян усіх вікових категорій України та українських діаспор за кордоном, данина традиціям побожних козаків та повстанців - захисників Вітчизни, які здійснювали православне паломництво до Святих місць. Саме тому, місцем паломництва не випадково обрано Чигиринщину (Холодний Яр) - колиску відтворення державності у 16-му ст., серце визвольної боротьби, символ Свободи, Незалежності і об'єднання Української Нації на демократичних засадах. 

 

«Холодноярська Проща» має стати міжнародною, всеукраїнською, щорічною, унікальною традицією Української Православної Церкви Київського Патріархату та патріотично налаштованого населення України, православних українських діаспор всього світу та символом єднання Нації.

 

Запрошуємо всіх до участі в Холодноярській прощі.

 

Контакти:

тел.  +38 096-660-37-08  

+38 093-504-81-92

 

Сайт :       http://proshcha.org/

 

З любов’ю во Христі,

Голова Синодального управління

військового духовенства

УПЦ Київського Патріархату

митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН (Яременко)

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО