АНОНС

Капелан презентує фотовиставку "ФРОНТОВІ ДРУЗІ"

 

Сьогодні у Києві у Центральному будинку офіцерів о 14:30 відкриється фотовиставка військового капелана Андрія Дуди "Фронтові друзі".

"Фронтові світлини, як розповідь про наш час, про воїнів- захисників, які безмірно дорогі моєму серцю. Я хочу показати тих, хто не схилилився перед силою, хто втілює гідність, і звернути увагу глядача, що перед ним на світлині не просто лиця - а єднання душ, не просто зупинена в кадрі мить, а взаємопроникнення історичних подій; це типажі найкращих українців, які стали символами нашого часу.

Ось такі дивні речі - фронтові фотографії, в них міститься згусток людської історії. Коли їх споглядаєш, то важливим є зрозуміти цих людей: про що вони до нас промовляють і не обмежувати сприйняття лише емоцією, яку отримуєш від споглядання.

Найперше хочу донести до глядача, що моральний імператив потужніший від гарматної сили. І власне цей всеперемагаючий Божественний закон наші захисники в повній мірі втілюють своїм життям.

По друге необхідно закарбувати те, що, на жаль, є тлінним, що може постраждати від плину часу і свавілля влади.

І по третеє наголосити, що свобода - це можливість любити і захищати. Любов - право вільної людини, яке люто ненавидять тирани. Вставши на захист зраненої правди- стаєш вільним, а тому стаєш сильнішим.
Гідність та внутрішня краса українських військових проявляється і у відношенні до друзів наших менших, а їх на фронті чимало- і покинутих внаслідок бойових дій, і тих, що несуть професійну службу.

Собаки і кішки, виснажені та знедолені потрапляли у військові підрозділи, де їх радо приймали наші захисники, рятували від голодної смерті і поневірянь, ділилися найнеобхіднішим. Чотирилапі друзі відплатили великою вдячністю за великодушність людини - вони стали вагомою психологічною підтримкою для воїнів в умовах затяжної окопної війни, а часто й реальною бойовою одиницею військового підрозділу. Люди, гнані війною, з різних причин дуже часто залишали тваринок в розбитих будинках напризволяще. Деякі дичавіли, а деякі - просто гинули від голоду та морозів. На щастя, військові багатьом з них дарували друге життя.

Військовослужбовці сумують за домашнім теплом і піклуванням, втомлені бойовими діями, як подяку отримують від них ласку і спокій. Найменші улюбленці вміють попереджати про обстріли та вилазки ворога, знищують гризунів, яких так багато у степових укріпленнях. Чотирилапа піхота виконує роль спостерігачів, лікарів, саперів і найважливіше - вірних друзів.

А в умовах війни дружба між людьми та тваринами найбільш чуттєва та віддана.", - капелан о.Андрій Дуда.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»