СВЯТО ГВАРДІЙЦІВ

Голова СУВД привітав Національну гвардію з 5-ю річницею створення

 

До 5-ї річниці Національної гвардії України на території військового містечка військової частини 3070, що у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ, відбулися урочисті заходи за участі Президента України, Прем’єр-Міністр України, Міністра оборони України, центральних і місцевих органів виконавчої влади, громадських та волонтерських організацій, військовослужбовців НГУ та членів їх сімей.

Петро Порошенко, вітаючи сьогодні нацгвардійців, зазначив, що незважаючи на її дуже молодий вік, це продовження довгої історії патріотизму, державності надзвичайно важливого військового формування з правоохоронними функціями.

«Разом з іншими безпековими і правоохоронними органами частини Національної гвардії України забезпечують виконання широкого спектру надзвичайно важливих завдань – від забезпечення громадської безпеки та охорони громадського порядку до охорони АЕС та дипломатичних представництв. Тепер Національна гвардія – потужна сила, яка має сучасну зброю, техніку, її бійці впевнено почувають себе у будь-якій ситуації», - сказав Президент.

Привітати з особливим днем нацгвардійців на свято прибув Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), а також військові капелани, котрі перебувають на посадах у частинах НГУ.

Перед пам’ятною дошкою, де розміщені світлини загиблих нацгвардійців, капелани під орудою Блаженнійшого Епіфанія звершили молитву за спокій душ військових, які загинули під час бойових дій на сході України.

До 2000 року свято відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України». Тож, як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки, а як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України із залученням нових військових кадрів на добровольчій основі — з 13 березня 2014 року.

До складу Нацгвардії увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».